Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Konstantynów Ł.: Decyzja ws. tramwaju będzie opóźniona

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2018-12-19 11:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Konstantynów Ł.: Decyzja ws. tramwaju będzie opóźniona
fot. Kasper FiszerTramwaj z Konstantynowa w Łodzi
O kilka miesięcy opóźnione będzie wydanie decyzji o przyznaniu miastu Konstantynów Łódzki środków na remont zdegradowanej infrastruktury tramwajowej. We wniosku o dofinansowanie samorząd wojewódzki dopatrzył się bowiem braków formalnych. Gmina musi uzupełnić dokumentację i wysłać ją do ponownej oceny.

We wrześniu władze Konstantynowa Łódzkiego złożyły wniosek o dofinansowanie niezbędnego remontu infrastruktury tramwajowej na swoim odcinku linii podmiejskiej do Łodzi ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego. Pieniądze miałyby zostać przyznane w ramach instrumentu Zintegrowane Inwestycje Terytorialne. Zgodnie z zapowiedziami z pierwszej połowy tego roku ostateczna decyzja miała zapaść do końca grudnia. Wiemy już, że tak się jednak nie stanie.

Podpisanie umowy może dojść do skutku w pierwszym kwartale 2019 r.

– 29 listopada do wnioskodawcy zostały wysłane uwagi formalne do złożonego wniosku o dofinansowane projektu – tłumaczy Jacek Grabarski z Wydziału Informacji i Komunikacji Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego. Jak informuje nas przedstawiciel władz regionu, gmina Konstantynów Łódzki według przewidywań złoży skorygowany wniosek do najbliższego czwartku. To pozwoli na podjęcie dalszych kroków procedury.

Jeśli po zmianach wniosek zostanie ostatecznie oceniony pod względem formalnym pozytywnie, skierowany zostanie do oceny merytoryczne. – Po pozytywnej ocenie merytorycznej kolejnym etapem jest wybór wniosku do dofinansowania przez Zarząd Województwa Łódzkiego. Następnie możliwe będzie podpisanie umowy o dofinansowanie projektu. To powinno nastąpić w pierwszym kwartale 2019 r. – zapowiada nasz rozmówca.

Gra toczy się o ponad 11 mln zł

Jacek Grabarski przypomina, że całkowita wartość przedsięwzięcia pod nazwą „Modernizacja torowiska tramwajowego w Konstantynowie Łódzkim” wynieść ma 16 mln 359 tys. zł. – Wartość wnioskowanego dofinansowania ze środków EFRR to 11 mln 305 tys. zł – dodaje. Wbrew nazwie w ramach inwestycji ma również zostać wyremontowana infrastruktura sieciowa. Miasto Łódź wstępnie zapowiedziało, że jeśli remont swojej części trasy przeprowadzi gmina Konstantynów, zleci wykonanie niezbędnych prac także na odcinku łódzkim (w ciągu ul. Konstantynowskiej od skrzyżowania z Krzemieniecką do granicy miasta). Niepewna pozostaje natomiast przyszłość odcinka od trójkąta manewrowego w Konstantynowie do Lutomierska.

Sytuacja Konstantynowa Łódzkiego może okazać się po ewentualnym przyznaniu środków unijnych skomplikowana. Jak opisywaliśmy na naszych łamach w miniony poniedziałek, Urząd Miejski w Pabianicach ma bardzo duży problem z wyłonieniem wykonawcy remontu innej wybiegającej z Łodzi linii podmiejskiej. Oferty złożone przez wykonawców znacząco przekroczyły bowiem zakładany kosztorys. Budżety stosunkowo niewielkich miast mogą zaś nie udźwignąć większych niż się spodziewano obciążeń.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5