Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Konstantynów Łódzki zapowiada II etap remontu tramwaju

Dalej Wstecz
Data publikacji:
16-01-2024
Ostatnia modyfikacja:
15-01-2024
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Konstantynów Łódzki zapowiada II etap remontu tramwaju
fot. UM Konstantynów Łódzki
Konstantynów Łódzki zakończył prace remontowe przy trasie tramwajowej, które były objęte dofinansowaniem. Teraz miasto zapowiada II etap robót, ale – wbrew oczekiwaniom – nie chodzi o Lutomiersk. Prace obejmą niewyremontowane jeszcze odcinki torów od Żeromskiego do pl. Wolności – wraz z trójkątem manewrowym.

Trwa przebudowa ok. 7 km trasy tramwajowej łączącej Łódź i Konstantynów Łódzki w ul. Konstantynowskiej, Łódzkiej i Jana Pawła II od ul. Krakowskiej na terenie Łodzi do placu Wolności w Konstantynowie Łódzkim. W Łodzi prace obejmują odcinek ok. 2,8 km pomiędzy ul. Krakowską a granicą miasta. W Konstantynowie prace obejmują ok. 2480 m toru pojedynczego. Znajdują się tutaj trzy mijanki. Cały odcinek liczy ok. 4,5 km – przebudowa nie obejmie więc całego torowiska. Główne roboty torowe koncentrowały się na odcinku na wschód od rejonu przystanku Krótka – w sumie przewidziano podział prac na ok. 10 odcinków.

Konstantynów Łódzki poinformował właśnie o zakończeniu swojej części robót, wartej 26 mln zł. – Prace związane z modernizacją linii 43 w etapie objętym dofinansowaniem – za nami. Dzięki środkom z UE i z budżetu państwa, ale i z budżetu miasta, zmodernizowaliśmy ponad 4 km torowiska, wymieniliśmy system trakcyjny, powstały nowe przystanki i system informacji pasażerskiej – informuje Robert Jakubowski, burmistrz Konstantynowa Łódzkiego.

Jak zapowiada miasto, tramwaj ma ruszyć „w lipcu”. Tramwaje podmiejskie zapewne będą dojeżdżać na razie jedynie w rejon pętli na Zdrowiu lub skrzyżowania Konstantynowskiej z al. Unii czy al. Włókniarzy.

Jednocześnie miasto zapowiada drugi etap robót. – Obejmie on prace związane z odcinkowym remontem torowiska od ul. Żeromskiego aż do pl. Wolności, a także kompleksową modernizację trójkąta do zawracania. Wybudujemy także nowoczesny peron przesiadkowy, w którym znajdzie się poczekalnia, stojaki dla rowerów i przyjazna przestrzeń dla mieszkańców – mówi Jakubowski.

Na razie Konstantynów nie deklaruje co z resztą trasy tramwajowej – na zachód od pl. Wolności. – Do Lutomierska w dalszym ciągu będą kursować autobusy – ucina Robert Jakubowski.


Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5