Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Konstantynów Łódzki z dodatkowymi środkami na tramwaj. Przetarg w 2020 r.

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-11-26 19:17
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Konstantynów Łódzki z dodatkowymi środkami na tramwaj. Przetarg w 2020 r.
fot. Kasper Fiszer
Burmistrz Konstantynowa Łódzkiego poinformował o uzyskaniu dodatkowych środków na remont trasy tramwajowej do Łodzi. Dzięki temu w I kwartale przyszłego roku ogłoszony zostanie przetarg na prace.

Komunikacja tramwajowa do Konstantynowa Łódzkiego i Lutomierska została zawieszona w I kwartale 2019 r. z powodu złego stanu infrastruktury. Los remontu ważył się jednak ze względu na zadłużenie gminy. Samorząd informował, że środków na wkład własny może zabraknąć.

Na początku tego tygodnia Robert Jakubowski, burmistrz Konstantynowa, podsumował rok swojej kadencji. Dług udało się zmniejszyć z 22 mln zł w 2018 r. do 20,4 mln zł w tym roku. Jednocześnie włodarz poinformował o pozyskaniu dodatkowych środków na remont torowiska.

Gmina uzyskała dofinansowanie ze środków unijnych w wysokości 11,3 mln zł w ramach regionalnego programu operacyjnego dla województwa łódzkiego, które następnie w tym miesiącu zostało zwiększone o kwotę 2,5 mln zł. Dodatkowo budżet państwa dołoży do inwestycji tramwajowej kwotę w wysokości 1,5 mln zł na pokrycie wkładu własnego.

Przetarg jest zapowiadany na I kwartał 2020 r. Wówczas się okaże, czy pozyskane środki są wystarczające. Jednak doświadczenia Zgierza czy Pabianic nie nastrajają w tej kwestii optymistycznie. Dodatkowym wyzwaniem dla samorządów jest spodziewane zmniejszenie wpływów w związku ze zmianami wprowadzanymi przez rząd – podwyżką pensji nauczycieli, wzrostem płacy minimalnej, zmniejszeniem stawki PIT z 18% do 17%, a także zwolnieniem z podatku osób do 26. roku życia. W przypadku Konstantynowa to kwota ponad 4 mln zł.

Na razie mocno niepewny jest los trasy w kierunku Lutomierska. Konstantynów nie planuje żadnych działań na zachód od krańca na pl. Wolności.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Łódź zdjęła sieć trakcyjną znad Konstantynowskiej

Komunikacja

Łódź zdjęła sieć trakcyjną znad Konstantynowskiej

Kasper Fiszer 18 listopada 2019

Łódź – Konstantynów: Tramwaj wróci dopiero za kilka lat

Komunikacja

Łódź – Konstantynów: Tramwaj wróci dopiero za kilka lat

Kasper Fiszer 02 listopada 2019

Konstantynów Ł.: Nie ma planów remontu trasy do Lutomierska

Komunikacja

Konstantynów Ł.: Nie ma planów remontu trasy do Lutomierska

Kasper Fiszer 04 października 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5