Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Konstantynów Łódzki z dodatkową dotacją na modernizację trasy tramwajowej

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Data publikacji:
11-02-2022
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Konstantynów Łódzki z dodatkową dotacją na modernizację trasy tramwajowej
fot. Google Maps
Konstantynów Łódzki przygotowuje się do przebudowy nieczynnej linii tramwajowej w kierunku Łodzi. Niedawno wybrano wykonawcę, a teraz władze miasta poinformowały o uzyskaniu większej dotacji. Samorząd otrzyma 18,4 mln zł przy kosztach szacowanych na 24,3 mln zł.

Konstantynów Łódzki wspólnie z Łodzią prowadził przetarg na modernizację ok. 7 km trasy tramwajowej wzdłuż Konstantynowskiej w Łodzi i Łódzkiej oraz Jana Pawła II w Konstantynowie Łódzkim. Roboty obejmują odcinek od skrzyżowania z Krakowską w Łodzi do konstantynowskiego pl. Wolności. Zamówienie jest podzielone na dwie części – oddzielnie dla każdego miasta – i realizowane w formule projektuj i buduj. Zadaniem wykonawcy jest więc przygotowanie projektu budowlanego i wykonawczego, uzyskanie wszystkich pozwoleń i przystąpienie do prac. Więcej o zakresie pisaliśmy tutaj.

Niedawno Zarząd Inwestycji Miejskich w Łodzi rozstrzygnął przetarg. Wygrało konsorcjum firm Przedsiębiorstwo Drogowo-Budowlane Kemy i MPK-Łódź, które złożyło najtańszą propozycję, opiewającą na 80,633 mln zł brutto (w tym 56,3 mln zł na łódzką i 24,3 mln zł na konstantynowską część). To więcej, niż zakładał budżet, określony na kwotę 76,074 mln zł, w tym 56,4 mln zł na część łódzką i 19,7 mln zł na część konstantynowską.

Jak widać, przekroczenie kosztów dotyczyło przede wszystkim konstantynowskiego odcinka. Wynik przetargu nie powinien jednak zrujnować budżetu lokalnego samorządu. – Koniec tego tygodnia jest mega pozytywny. Właśnie dotarła do nas informacja o przyznaniu Konstantynów Łódzki dodatkowych środków na modernizację torowiska tramwajowego. I nie chodzi o kilkadziesiąt czy nawet kilkaset tysięcy złotych, ale o niemal 3,3 miliona złotych – informuje Robert Jakubowski, burmistrz Konstantynowa Łódzkiego. Kwota dofinansowania wzrośnie tym samym z 15.149.593 zł do 18.443.114 zł. Warunkiem jest oczywiście podpisanie aneksu do umowy z zarządem województwa łódzkiego.
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5