Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Konstantynów Łódzki: Tramwaj do Łodzi zagrożony?

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2019-02-01 12:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Konstantynów Łódzki: Tramwaj do Łodzi zagrożony?
fot. Kasper FiszerTramwaj linii 43 w Łodzi
Stan infrastruktury tramwajowej na części linii konstantynowskiej jest zły. Czy doprowadzi to do wstrzymania ruchu? Na razie gmina Konstantynów Łódzki nie została poinformowana o takiej możliwości.

Władze Konstantynowa Łódzkiego starają się o dofinansowanie inwestycji w infrastrukturę tramwajową na swoim odcinku trasy łączącej miasto z Łodzią. Remont miałby objąć odcinek od granicy miasta do trójkąta manewrowego, na którym zawracają obecnie tramwaje linii 43A. Na części trasy roboty dotyczyłyby wyłącznie infrastruktury sieciowej, na reszcie – sieciowej i torowej. Na razie jednak nie ma ostatecznej decyzji dotyczącej przyznania miastu dofinansowania na przeprowadzenie przedsięwzięcia.

Zły stan torów nie tylko poza granicami Łodzi

Tymczasem w złym stanie technicznym znajduje się także fragment linii konstantynowskiej leżący na terenie Łodzi. Torowisko wzdłuż ul. Konstantynowskiej od ul. Krzemienieckiej do granicy miasta nie było remontowane od lat, a na znacznej części tego odcinka wprowadzono już ograniczenie prędkości do zaledwie 10 km/godz. Łódź zapowiada przeprowadzenie w ciągu kilku lat niezbędnego remontu, uzależnia jednak prace od podjęcia działań przez władze Konstantynowa.

Czasu na podejmowanie ostatecznych decyzji może jednak być już bardzo niewiele. Niedawno informowaliśmy o zagrożeniu zawieszeniem ruchu na linii lutomierskiej, która jest przedłużeniem trasy do Konstantynowa Łódzkiego. Do naszej redakcji docierają jednak nieoficjalne sygnały o możliwym wstrzymaniu ruchu także pomiędzy Łodzią a Konstantynowem.

Lokalny samorząd nie dostał żadnych oficjalnych informacji o zawieszeniu ruchu

– Gmina Konstantynów Łódzki nie otrzymała żadnego oficjalnego pisma w tej sprawie – powiedział nam Kacper Demko z Gminnego Centrum Informacji w Konstantynowie Łódzkim. Czekamy natomiast na stanowisko łódzkiego Zarządu Dróg i Transportu. Nawet jeśli jednak w najbliższych tygodniach do wstrzymania ruchu ostatecznie nie dojdzie, sytuacja jest bardzo poważna, a funkcjonowanie podmiejskiego połączenia wisi na włosku.

Sprawa jest istotna także z punktu widzenia utrzymania łódzkiego taboru zabytkowego. Ten stacjonuje bowiem w znacznej części w zajezdni muzealnej Brus położonej przy ul. Konstantynowskiej – tej samej, która do 2012 r. obsługiwała linie konstantynowską i lutomierską. Dalsze pogarszanie się stanu technicznego toru łączącego Łódź z Konstantynowem może więc doprowadzić do – przynajmniej czasowego – odcięcia rodzącego się muzeum od czynnej sieci tramwajowej.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Konstantynów Ł.: Szansa dla tramwaju, ale co z autobusami?

Mobilność

Konstantynów Ł.: Szansa dla tramwaju, ale co z autobusami?

Kasper Fiszer 28 grudnia 2018

Konstantynów Ł.: Decyzja ws. tramwaju będzie opóźniona

Komunikacja

Konstantynów Ł.: Decyzja ws. tramwaju będzie opóźniona

Kasper Fiszer 19 grudnia 2018

Łódź: Kończy się trudny rok dla tramwajów podmiejskich

Komunikacja

Łódź: Kończy się trudny rok dla tramwajów podmiejskich

Kasper Fiszer 17 grudnia 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5