Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Konstantynów Łódzki otwiera nowe połączenie busowe

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2019-10-07 11:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Konstantynów Łódzki otwiera nowe połączenie busowe
fot. Kasper FiszerAutobus w Konstantynowie Łódzkim
Siatka połączeń komunikacyjnych regionu łódzkiego rozszerzona została dziś o linię mikrobusową E łączącą centrum Konstantynowa Łódzkiego z peryferyjnym Niesięcinem. Trasę obsługuje prywatny Es-Ka-Es, który zrealizuje dziesięć par kursów w dni robocze. Linia będzie funkcjonować także w soboty i niedziele, ale jedynie w godzinach przedpołudniowych.

Samorząd Konstantynowa Łódzkiego – pomimo marcowego zawieszenia przewozów tramwajowych i sierpniowej likwidacji codziennej linii nocnej do Łodzi – zapowiada usprawnienie miejskiego transportu publicznego. Po skierowaniu dodatkowych środków na obsługę autobusowej linii zastępczej 43, co pozwoliło na zastąpienie części pojazdów 12-metrowych taborem przegubowym, kolejnym krokiem w tym kierunku ma być otwarcie nowej linii wewnętrznej oznaczonej symbolem E. Łączy ona od dziś centrum miasta z Niesięcinem, dawną wsią leżącą dziś na peryferiach Konstantynowa.

Kolejna trasa Es-Ka-Esu

– Nowa linia komunikacyjna zostaje uruchomiona w odpowiedzi na prośby mieszkańców – mówi Marlena Kamińska, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Konstantynowie Łódzkim. – Mikrobusy kursują z pl. Wolności ulicami Lutomierską i ul. Klonową do ul. Niesięcin – tłumaczy. Kraniec zlokalizowano przy skrzyżowaniu z ul. Krętą. Przy pl. Wolności możliwa jest przesiadka do autobusów jadących w kierunku Łodzi.

– Na mocy porozumienia z UM w Konstantynowie linię obsługuje prywatny przewoźnik Es-Ka-Es Usługi Transportowe Stanisław Szczesio – informuje nas przedstawicielka samorządu. Ta niewielka firma z siedzibą w Łodzi ma długie tradycje obsługi Konstantynowa. W czasach isnienia spółki Tramwaje Podmiejskie pomagała jej taborowo, wypożyczając autobusy w momentach kryzysowych, a po jej likwidacji w 2012 r. przejęła część dawnego taboru TP, a także niektóre zadania komunalnego przedsiębiorstwa, w tym przede wszystkim linię 3 łączącą Konstantynów z Pabianicami.

Będą kursy weekendowe, choć epizodycznie

Warto w tym miejscu przypomnieć, że komunikacja busowa do Niesięcina funkcjonowała również w okresie działalności TP. Teraz połączenie wystartuje pilotażowo – kontrakt pomiędzy miastem a nowym przewoźnikiem obowiązuje do końca roku. – W tym czasie trwać będzie analiza rozkładu jazdy i zainteresowania mieszkańców – czytamy w ulotce podpisanej przez burmistrza Konstantynowa Roberta Jakubowskiego.

Sam rozkład jazdy zakłada zaś dziesięć par kursów dziennie w dni robocze, trzy w soboty oraz dwie w niedziele i święta. Do obsługi połączenia kierowany ma być tabor o pojemności zaledwie dziewięciu miejsc siedzących. Samorząd zapewnia, że czeka na uwagi mieszkańców dotyczące kształtu zaproponowanej oferty.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Trójmiasto. Spółce obsługującej Mevo grozi plajta?

Prawo & Finanse

Trójmiasto. Spółce obsługującej Mevo grozi plajta?

Jakub Dybalski 07 października 2019

Łódź: Zajezdnia Chocianowice – umowa na projekt

Komunikacja

Łódź: Zajezdnia Chocianowice – umowa na projekt

Roman Czubiński 07 października 2019

Konstantynów Ł.: Jest decyzja – autobus nocny od września

Komunikacja

Konstantynów Ł.: Jest decyzja – autobus nocny od września

Kasper Fiszer 27 sierpnia 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5