Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Konstantynów Łódzki: Modernizacja linii tramwajowej ruszyła z lekkim opóźnieniem

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Data publikacji:
09-09-2022
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Konstantynów Łódzki: Modernizacja linii tramwajowej ruszyła z lekkim opóźnieniem
fot. Kasper FiszerNieczynne torowisko w Konstantynowie Łódzkim
Miesiąc po pierwotnym terminie rozpoczęły się prace na linii tramwajowej z Łodzi do Konstantynowa Łódzkiego. Zamknięty od trzech lat odcinek doczekał się modernizacji. Na razie wykonawca koncentruje się na rozbiórce dawnej infrastruktury i zabezpieczaniu zieleni.

Zgodnie z zapowiedziami Urzędu Miasta Łodzi w sierpniu miała ruszyć długo oczekiwana modernizacja linii tramwajowej z Łodzi do Konstantynowa Łódzkiego, która została zlecona wspólnie przez samorządy obu miast. Do końca zeszłego miesiąca robotnicy nie pojawili się jednak ani na ul. Konstantynowskiej w Łodzi, ani na terenie sąsiedniej gminy. Ostatecznie inwestycja rozpoczęła się z pewnym opóźnieniem, bo w poniedziałek 5 września.

Zaczyna się rozbiórka starej infrastruktury

W pierwszym dniu inwestycji wykonawca koncentrował się na zabezpieczaniu zieleni i rozbiórkach, niebawem na placu budowy pojawią się też archeologowie. Na razie zajęty jest więc pas nieczynnego torowiska. Okresowo zamykane mają być także krótkie fragmenty pasa drogowego. – Robotników zobaczymy w okolicy skrzyżowania toru tramwajowego z ul. Juszczakiewicza, następnie będą się oni posuwać w kierunku centrum Łodzi – mówi Małgorzata Loeffler, rzeczniczka prasowa Zarządu Inwestycji Miejskich Urzędu Miasta Łodzi.

Na razie nie ma więc dodatkowych utrudnień w funkcjonowaniu komunikacji zbiorowej. Podobnie jak przed rozpoczęciem robót, dojazd z Łodzi do Konstantynowa zapewnia autobusowa linia 43 w wariantach A i B. Na tej trasie podwykonawcą łódzkiego MPK pozostaje prywatna spółka BP Tour z Lublina. W stolicy aglomeracji łódzkiej przystanek końcowy ulokowano przy dworcu Łódź Kaliska, więc jadąc do centrum miasta, trzeba przesiąść się tam w tramwaj.

Trzy lata przerwy w ruchu

Przypomnijmy, że linia do Konstantynowa została zamknięta ponad trzy lata temu – w 2019 r. – w związku z jej złym stanem technicznym. Wówczas MPK odmówiło dalszej eksploatacji zarówno remontowanego aktualnie odcinka do Konstantynowa, jak i dalszej części trasy prowadzącej do Lutomierska. Na razie roboty na tym fragmencie nie będą prowadzone.

Zamknięcie linii konstantynowskiej jest problemem także dla rodzącego się muzeum komunikacji miejskiej zlokalizowanego w dawnej zajezdni tramwajowej Brus przy ul. Konstantynowskiej w Łodzi. Obiektem opiekuje się Klub Miłośników Starych Tramwajów. Zgromadzony tam tabor jest od dłuższego czasu fizycznie odcięty od reszty łódzkiej sieci.
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5