Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Konstantynów Łódzki: Będą dłuższe autobusy. Co z tramwajem?

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2019-09-26 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Konstantynów Łódzki: Będą dłuższe autobusy. Co z tramwajem?
fot. Kasper FiszerTramwaj i autobus w Konstantynowie
Do Konstantynowa Łódzkiego dojeżdżać będą większe autobusy – to wynik ustaleń władz Łodzi, Konstantynowa i Lutomierska. Samorządy wszystkich gmin zgodziły się na zwiększenie dofinansowania obsługi komunikacji zastępczej za zawieszony tramwaj, co pozwoli na zwiększenie pojemności taboru. Na razie nie wiadomo, czy i kiedy do położonych na zachód od Łodzi miejscowości powróci komunikacja tramwajowa.

Funkcjonowanie autobusowej komunikacji zastępczej w zamian za zawieszone w marcu tego roku linie tramwajowe 43A Łódź – Konstantynów Łódzki i 43B Łódź – Konstantynów – Lutomiersk odbywa się z pewnymi problemami. Jak przyznaje Urząd Miejski w Konstantynowie Łódzkim, mieszkańcy wskazują organizatorowi przewozów, że kursy, zwłaszcza w porannym szczycie komunikacyjnym, są bardzo przepełnione. Samorząd zapewnił nas, że za kilka dni problem ten zostanie skutecznie rozwiązany.

Solidarna decyzja o zwiększeniu dotacji

– Burmistrz miasta Robert Jakubowski wystąpił do Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi o niezwłoczne podjęcie działań naprawczych. Chodziło o zapewnienie odpowiednio dużej pojemności autobusów w godzinach szczytu, czyli o podstawienie wyłącznie autobusów przegubowych – powiedziała nam Marlena Kamińska, rzecznik prasowy UM Konstantynów Łódzki. W miniony poniedziałek w odpowiedzi na wniosek burmistrza odbyło się spotkanie z udziałem wójta Lutomierska oraz wicedyrektora ZDiT.

– Uczestnicy spotkania zgodnie ustalili, że każda ze stron przeznaczy dodatkowe środki na finansowanie linii 43A i 43B [oznaczenia zachowano także po zmianie środka transportu – dop. kf]. Dzięki temu od początku października wszystkie kursy autobusów w godzinach porannego i popołudniowego szczytu komunikacyjnego realizowane będą największymi, 18-metrowymi autobusami przegubowymi – zapowiada nasza rozmówczyni. Dodaje, że nie zmieni się natomiast rozkład jazdy.

Nieco więcej kursów autobusów, brak decyzji co do tramwaju

Przedstawicielka samorządu podkreśla, że z inicjatywy burmistrza Konstantynowa w czerwcu tego roku liczba realizowanych w godzinach porannych kursów nieco się zwiększyła. Mowa tu o jednej parze dodatkowych połączeń na trasie 43A (do Konstantynowa) i 43B (do Lutomierska). To nie wystarczyło jednak do rozładowania tłoku.

Zdaniem Marleny Kamińskiej sytuacja transportowa miasta poprawiła się także dzięki startowi nowego połączenia Łódź – Konstantynów – Lutomiersk – Szadek (nie jest ono jednak organizowane w żaden sposób przez UM Konstantynów Łódzki, a liczba kursów jest bardzo ograniczona). Wciąż nie wiemy natomiast, czy Konstantynów i Lutomiersk odzyskają obsługę tramwajową. Niedawno prezydent Łodzi Hanna Zdanowska poinformowała, że trwają rozmowy pomiędzy samorządami dotyczące możliwości przeprowadzenia remontu zdegradowanej infrastruktury.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5