Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Konstantynów Łódzki: Autobus nocny ruszy nieco później

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2018-08-07 11:59
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Konstantynów Łódzki: Autobus nocny ruszy nieco później
Autobus i tramwaj w Konstantynowie ŁódzkimFot. Kasper Fiszer
Władze Konstantynowa Łódzkiego planują utworzenie autobusowego połączenia nocnego z Łodzią. Ruszy ono najprawdopodobniej miesiąc później, niż zakładano pierwotnie. N2B będzie stanowić na tej trasie trzon oferty, którą uzupełni istniejąca już obecnie tramwajowa linia N9.

Na początku lipca informowaliśmy o koncepcji rozszerzenia oferty komunikacji nocnej prowadzącej do Konstantynowa Łódzkiego. Tamtejszy samorząd chce, by obok weekendowego połączenia tramwajowego z Łodzi funkcjonowała także codzienna linia autobusowa będąca elementem spójnego systemu transportu nocnego w skali aglomeracji łódzkiej. Przed miesiącem planowano wstępnie, że kończące się dziś na łódzkiej Retkini kursy N2 zostaną wydłużone do satelickiego miasta wraz z początkiem sierpnia.

Trwają formalności związane ze zmianami w funkcjonowaniu N2

Na razie jednak do układu połączeń nie wprowadzono żadnych zmian. Funkcjonująca od lat linia N2 nie została więc rozdzielona na warianty N2A (na dotychczasowej trasie) i N2B (w relacji wydłużonej – miała wykonywać każdej nocy dwie pary kursów), a transport zbiorowy między miastami utrzymywany jest w porze nocnej jedynie z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę. Jak zapewnia nas jednak konstantynowski magistrat, nie oznacza to przy tym rezygnacji z dotychczasowych zamierzeń.

– Komunikacja nocna prawdopodobnie zostanie uruchomiona we wrześniu – wskazuje nowy termin Paweł Furtak, podinspektor w Gminnym Centrum Informacji Urzędu Miejskiego w Konstantynowie Łódzkim. – Obecnie opracowywane są dokumenty niezbędne do wprowadzenia w życie zmian komunikacyjnych – dodaje. Nie precyzuje przy tym, na jakim etapie są aktualnie rozmowy z Łodzią.

Przebieg N2B będzie się różnił od trasy N9

Uruchomienie połączenia nocnego pomiędzy Łodzią a Konstantynowem od lat było postulowane przez mieszkańców podłódzkiego miasta. Pierwszym efektem ich starań było powstanie przed dwoma laty linii tramwajowej N9. Przez pierwszy okres jej funkcjonowania jej finansowanie odbywało się w sposób nietypowy: środki na ten cel pochodziły z budżetu obywatelskiego Konstantynowa. Początkowo łódzkim krańcem tramwaju była pętla uliczna Piotrkowska – Centrum, później został on przeniesiony pod dworzec Łódź Fabryczna (tam również tramwaj korzysta z kryterium ulicznego). Nieustannie linia N9 skomunikowana jest jednak w węźle przy al. Kościuszki z innymi połączeniami nocnymi obsługiwanymi przez autobusy.

Trasa linii N2B pokryje się z trasą tramwaju w niewielkim stopniu. Należy spodziewać się, że jej przebieg na odcinku podmiejskim będzie zbliżony do dziennego połączenia 94, które uruchomione zostało w kwietniu zeszłego roku. Z Retkini autobus ten kierowany jest ulicami Popiełuszki, Maratońską i Sanitariuszek do Konstantynowa, gdzie kończy bieg na placu Wolności. Tam zawracają także wszystkie kursy N9 oraz dziennego 43A (w związku z kradzieżą sieci trakcyjnej odcinek torów z Konstantynowa do Lutomierska pozostaje nieczynny – funkcjonuje zastępcza linia 43B).

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
ZDiT Łódź: Integracja z koleją będzie kontynuowana

Komunikacja

ZDiT Łódź: Integracja z koleją będzie kontynuowana

Roman Czubiński 11 lipca 2018

Konstantynów Łódzki rozwija komunikację nocną

Komunikacja

Konstantynów Łódzki rozwija komunikację nocną

Kasper Fiszer 10 lipca 2018

Pabianice: Nowa linia MZK do Łodzi?

Komunikacja

Pabianice: Nowa linia MZK do Łodzi?

Kasper Fiszer 03 lipca 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS