Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Konstantynów Ł.: Wniosek ws. tramwaju we wrześniu

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2018-09-06 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Konstantynów Ł.: Wniosek ws. tramwaju we wrześniu
Tramwaj w Konstantynowie ŁódzkimFot. Kasper Fiszer
Samorząd Konstantynowa Łódzkiego złoży w tym miesiącu wniosek o 11 mln zł dotacji na remont sieci trakcyjnej na całym odcinku linii 43A i modernizację torowiska na krótszym fragmencie trasy. Prawdopodobnie środki pozwoliłyby na utrzymanie komunikacji tramwajowej, bo remont na swoim odcinku trasy planuje także Łódź.

W maju Urząd Miejski w Konstantynowie Łódzkim informował, że w czerwcu złoży wniosek o dofinansowanie planowanego remontu infrastruktury tramwajowej na trasie do trójkąta manewrowego przy pl. Wolności. Tak się jednak nie stało. Mimo to samorząd kontynuował prace nad inwestycją. Co więcej, współpracować z Konstantynowem przy jej realizacji chce Urząd Miasta Łodzi, który wstępnie zaplanował równoległy remont swojej części trasy.

Decyzja o przyszłości tramwaju w pierwszym kwartale 2019 r.

Zmienił się bowiem wyznaczony przez instytucję pośredniczącą przy przyjmowaniu wniosków termin złożenia dokumentacji. – Termin złożenia wniosku dla projektu pod nazwą „Modernizacja torowiska tramwajowego w Konstantynowie Łódzkim” znajdującego się w wykazie projektów zidentyfikowanych w ramach trybu pozakonkursowego określony został na dzień 17.09.2018 r. – poinformował nas Kacper Demko, kierownik Gminnego Centrum Informacji w Konstantynowie Łódzkim. W związku z tym ostateczna decyzja o przyznaniu środków nie zostanie, wbrew poprzednim zapowiedziom, podjęta w tym roku.

– Proces weryfikacji złożonego wniosku przez stowarzyszenie Łódzki Obszar Metropolitalny (ocena formalna) trwa 12 dni. Następnie zacznie się proces weryfikacji przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego (ocena formalno-merytoryczna), który potrwa cztery miesiące – wylicza nasz rozmówca. Można więc spodziewać się rozstrzygnięcia sprawy na przełomie lutego i marca 2019 r.

Konstantynów zauważa problemy z przepustowością i jakością toru

W związku z tym, że zakres planowanych przez miasto Konstantynów Łódzki prac się zmieniał, poprosiliśmy o wskazanie odcinków, które ostatecznie mają zostać wyremontowane. – Projekt ma na celu przede wszystkim wzrost wykorzystania transportu publicznego poprzez rozwój, poprawę funkcjonalności i atrakcyjności transportu zbiorowego. Z uwagi na stan infrastruktury tramwajowej i obecne ograniczenia w funkcjonowaniu odcinka, zarówno w zakresie dostępności dla nowoczesnego taboru, jak również przepustowości, w celu utrzymania ruchu niezbędne jest przeprowadzenie działań modernizacyjnych układu torowego na odcinku od ul. Krótkiej do granic miasta Łodzi wraz z modernizacją linii trakcyjnej na odcinku od pl. Wolności do granic miasta Łodzi – wskazał przedstawiciel GCI.

Miasto chciałoby zrealizować wszystkie prace w latach 2019-2022. – Orientacyjny koszt całkowity projektu to 16 mln 359 tys. zł. Wkład własny gminy planujemy na 5 mln 54 tys. zł – powiedział Kacper Demko.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Łódź i Konstantynów zintegrują inwestycje tramwajowe?

Komunikacja

Łódź i Konstantynów zintegrują inwestycje tramwajowe?

Kasper Fiszer 30 sierpnia 2018

Łódź: Historyczny tramwaj w składzie i do Lutomierska

Komunikacja

Łódź: Historyczny tramwaj w składzie i do Lutomierska

Kasper Fiszer 09 czerwca 2018

Konstantynów Łódzki: Decyzja ws. tramwaju do końca roku

Komunikacja

Konstantynów Łódzki: Decyzja ws. tramwaju do końca roku

Kasper Fiszer 29 maja 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5