Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Konstantynów Ł.: Przetarg tramwajowy z opóźnieniem. „Trwają analizy”

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Data publikacji:
22-05-2020
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Konstantynów Ł.: Przetarg tramwajowy z opóźnieniem. „Trwają analizy”
fot. Kasper FiszerTramwaj z Łodzi do Konstantynowa
Wbrew wcześniejszym zapowiedziom na razie nie został ogłoszony przetarg na roboty torowe i energetyczne w Konstantynowie Łódzkim. Samorząd analizuje wciąż bilans energetyczny inwestycji, by zadecydować o lokalizacji nowej podstacji trakcyjnej. Dokument powstał w styczniu tego roku. Na razie nie wiadomo, kiedy oczekiwane postępowanie ruszy.

Wciąż niepewne są losy połączenia tramwajowego z Łodzi do Konstantynowa Łódzkiego, którego funkcjonowanie zostało zawieszone w marcu zeszłego roku. Z uwagi na zły stan torów trasę wyłączyło bowiem z użytku Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Łodzi w porozumieniu z samorządami Łodzi i Konstantynowa. Władze podłódzkiego miasta otrzymały dotację z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego, która ma pozwolić sfinansować kosztowną modernizację infrastruktury. Na razie nie wiadomo jednak, czy pozyskanych funduszy wystarczy na szerokie roboty.

Czy w Konstantynowie powstanie nowa podstacja energetyczna?

– Postępowanie na wybór wykonawcy inwestycji w formule zaprojektuj i wybuduj nie zostało uruchomione – poinformował nas bowiem Referat Strategii, Promocji i Rozwoju Miasta w Urzędzie Miejskim w Konstantynowie Łódzkim. Samorząd nie odpowiedział nam przy tym na pytanie o to, kiedy przetarg, zapowiadany na I kwartał tego roku, zostanie ostatecznie ogłoszony. Zapewnił nas przy tym, że prace dotyczące projektu tramwajowego wciąż się toczą.

Mają one dotyczyć analizy bilansu energetycznego układu zasilania sieci trakcyjnej. Rozpatrywana jest m.in. możliwość ulokowania podstacji trakcyjnej Konstantynów Łódzki na wybranej działce. Urząd nie poinformował nas, kiedy owe analizy mają się zakończyć, ale prowadzone są już od kilku miesięcy.

Bilans energetyczny przygotowany został w styczniu

– Bilans energetyczny wraz z koncepcją budowy podstacji trakcyjnej dla potrzeb przebudowy linii tramwajowej nr 43 na odcinku od al. Unii Lubelskiej w Łodzi do pl. Wolności w Konstantynowie Łódzkim opracowany został w styczniu 2020 r. – stwierdzają bowiem lokalne władze. Dokument stworzył Zakład Trakcji Elektrycznej Instytutu Elektroenergetyki Politechniki Warszawskiej. Zleceniodawcą był Zarząd Inwestycji Miejskich Urzędu Miasta Łodzi.

Na razie konstantynowianie mogą korzystać z autobusów zastępczych linii 43A i 43B. Połączenia od marca tego roku obsługuje prywatny przewoźnik BP Tour. Jest on podwykonawcą łódzkiego MPK.
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5