Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Konstantynów Ł.: Jest decyzja – autobus nocny od września

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2018-08-27 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Konstantynów Ł.: Jest decyzja – autobus nocny od września
Autobus w Łodzifot. Alina Alina Zienowicz (Ala_Z), lic. CC BY 3.0
Samorządy Łodzi i Konstantynowa Łódzkiego porozumiały się w sprawie uruchomienia nocnego połączenia autobusowego pomiędzy miastami. Zgodnie z zapowiedzią łódzkiego ZDiT linia N2B zostanie utworzona w noc z 31 sierpnia na 1 września. Jednocześnie autobusy kursujące na trasie dzisiejszego N2 otrzymają nowe oznaczenie N2A zgodne z obowiązującym od roku standardem dla linii wariantowych.

Na początku miesiąca informowaliśmy o opóźnieniach w starcie codziennej komunikacji nocnej pomiędzy Łodzią a Konstantynowem Łódzkim. Połączenie uda się jednak uruchomić wraz z początkiem roku szkolnego, czyli o miesiąc później, niż zakładały pierwotne plany. Jak informuje nas łódzki samorząd, gminy doszły już do porozumienia, które pozwoli na rozpoczęcie przewozów.

Powstanie kolejna nocna linia wariantowa

– [Jeszcze tylko] ostatnie podpisy i linia ma wyruszyć w nocy z 31 sierpnia na 1 września – powiedział nam Tomasz Andrzejewski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg i Transportu Urzędu Miasta Łodzi. Przebieg pozostaje zgodny z wcześniejszą propozycją Konstantynowa. – Autobus z krańcówki [pętli – dop. kf] Retkinia pojedzie dalej ulicami Popiełuszki, Kusocińskiego, Juszczakiewicza, Konstantynowską, Łódzką i Jana Pawła II do placu Wolności w Konstantynowie Łódzkim – tłumaczy nasz rozmówca.

Do satelickiego ośrodka wydłużone zostaną dwa kursy istniejącej już linii N2, która łączy przylegające do Konstantynowa łódzkie osiedle Retkinia z dworcem Łódź Kaliska i centrum miasta, a także z północną dzielnicą Bałuty. Dzięki systemowym przesiadkom na przystanku węzłowym w Śródmieściu możliwy jest dogodny dojazd do niemal każdego punktu Łodzi, a także do Aleksandrowa Łódzkiego, Andrespola czy Pabianic. – Obecna trasa z Radogoszcza na Retkinię oznaczona będzie jako N2A, a wariant do Konstantynowa Łódzkiego jako linia N2B – opisuje rzecznik ZDiT.

N2B dla pracujących, N9 dla imprezowiczów

– Linia kursować będzie codziennie, realizując 2 kursy. Nocne połączenie autobusowe ma ułatwić powroty mieszkańcom Konstantynowa Łódzkiego, którzy kończą pracę w Łodzi w późniejszych godzinach – usłyszeliśmy od Tomasza Andrzejewskiego. Potwierdza on, że zachowana zostanie linia tramwajowa N9, która łączy Łódź z Konstantynowem w weekendy. To połączenie przeznaczone jest głównie dla osób wracających z koncertów czy imprez odbywających się w stolicy aglomeracji.

Uruchomienie linii N2B miało być jednym z elementów szerszego programu poprawy jakości transportu zbiorowego w Konstantynowie. Drugim jest otwarcie w kwietniu zeszłego roku dziennego połączenia Retkini z Konstantynowem na tej samej trasie. Nie doszło natomiast na razie do rozważanego podniesienia częstotliwości kursowania dziennego tramwaju 43A.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Łódź: Miasto zamawia pociągi ŁKA

Komunikacja

Łódź: Miasto zamawia pociągi ŁKA

Kasper Fiszer 21 sierpnia 2018

Łódź: Nowy autobus skomunikowany z ŁKA

Komunikacja

Łódź: Nowy autobus skomunikowany z ŁKA

Kasper Fiszer 22 sierpnia 2018

Łódź: Kiedy czasy przejazdu zaczną spadać?

Felietony i komentarze

Łódź: Kiedy czasy przejazdu zaczną spadać?

Kasper Fiszer 21 sierpnia 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5