Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Konstantynów Ł. demontuje sieć trakcyjną nad linią lutomierską

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2019-11-14 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Konstantynów Ł. demontuje sieć trakcyjną nad linią lutomierską
fot. Kasper FiszerTramwaj na linii lutomierskiej
Kolejnym odcinkiem łódzkiej sieci tramwajowej, który pozbawiony jest sieci trakcyjnej, jest fragment linii lutomierskiej położony na terenie Konstantynowa Łódzkiego. Władze tego miasta tłumaczą, że dokonały demontażu, bo po zawieszeniu ruchu dochodziło do kradzieży, a złodzieje pozostawiali niezabezpieczone fragmenty przewodu jezdnego zwisające nad wjazdami do posesji.

W zeszłym tygodniu informowaliśmy na naszych łamach o planach demontażu sieci trakcyjnej znad nieczynnych torowisk tramwajowych w Łodzi. Sieć energetyczna z ul. Warszawskiej pomiędzy ul. Skrzydlatą a pętlą przy ul. Wycieczkowej już została zwinięta. Niebawem podobne prace przeprowadzone pozostaną na ul. Wojska Polskiego na Dołach oraz na ul. Legionów, Cmentarnej i Srebrzyńskiej na Kozinach.

Niezabezpieczone po kradzieżach fragmenty zwisały nad wjazdami do posesji

Infrastruktura energetyczna znika równolegle także z fragmentów łódzkiej sieci tramwajowej położonych poza samą Łodzią. Decyzję o rozbiórce podjął niedawno samorząd Konstantynowa Łódzkiego (linia konstantynowsko-lutomierska została zamknięta w marcu tego roku. W planach jest jej remont na odcinku z Łodzi do Konstantynowa, ale wciąż nie ogłoszono jeszcze przetargu na roboty projektowe i budowlane).

– W Konstantynowie zdarzały się kradzieże sieci trakcyjnej, a w związku z uszkodzeniami dokonanymi przez złodziei pozostałe jej fragmenty niebezpiecznie zwisały nad wjazdami do posesji – mówi Marlena Kamińska, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Konstantynowie Łódzkim, tłumacząc powody podjętej decyzji. Podobne argumenty podawały władze Łodzi. Kradzieże elementów sieci zdarzały się także na odcinku lutomierskim.

Przewód jezdny zdemontowany w obszarze peryferyjnym

– Podpisane zostało zlecenie na demontaż istniejących przewodów trakcji tramwajowej na odcinku między ul. Krzywą a granicą Konstantynowa Łódzkiego z Lutomierskiem. Zadanie zostało już wykonane – poinformowała nas przedstawicielka konstantynowskiego magistratu. Na podstawie tego dokumentu zwinięty został więc stosunkowo krótki odcinek sieci położony na obszarze peryferyjnym o luźnej zabudowie jednorodzinnej.

Na odcinku tym kursowały tramwaje linii 43B Łódź – Konstantynów – Lutomiersk (kraniec, na którym kończyły bieg tramwaje linii 43A Łódź – Konstantynów, znajduje się bliżej granicy z Łodzią). W związku z brakiem konkretnych planów dotyczących remontu tej trasy wydaje się prawdopodobne, że sieć już nigdy nie zostanie w tym miejscu powieszona ponownie.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Konstantynów Ł.: Nie ma planów remontu trasy do Lutomierska

Komunikacja

Konstantynów Ł.: Nie ma planów remontu trasy do Lutomierska

Kasper Fiszer 04 października 2019

Łódź: MPK szuka podwykonawcy – nie tylko na linie zastępcze

Komunikacja

Łódź: MPK szuka podwykonawcy – nie tylko na linie zastępcze

Kasper Fiszer 24 września 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5