Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Konstancin bliżej Warszawy. Gmina dopłaci do biletów

Dalej Wstecz
Autor:

ZTM Warszawa

Data publikacji:
2014-12-12 09:23
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
ZTM Warszawa

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Konstancin bliżej Warszawy. Gmina dopłaci do biletów
mat. ZTM Warszawa
Warszawski Zarządu Transportu Miejskiego podpisał porozumienie z burmistrzem Konstancina-Jeziorny w sprawie oferty „Warszawa+”. Dzięki niej pasażerowie tej podwarszawskiej miejsowości zapłacą mniej za przejazd.

Oferta „Warszawa+” to odpowiedź na „Kartę Warszawiaka”, dzięki której osoby mieszkające i płacące podatki w Warszawie mogą kupować tańsze bilety długookresowe. Propozycja ZTM-u skierowana jest do gmin aglomeracji warszawskiej, których mieszkańcy korzystają codziennie z komunikacji zbiorowej organizowanej przez Zarząd Transportu Miejskiego. Dokładniej do tych samorządów, które są gotowe na wnoszenie wyższych dopłat do funkcjonowania komunikacji, oferując jednocześnie swoim mieszkańcom możliwość tańszego podróżowania komunikacją miejską.

Tańszego, gdyż bilet 30-dniowy imienny, ważny w obu strefach, kosztuje obecnie 210 zł (ulgowy 105 zł). Tymczasem mieszkaniec gminy, która zdecyduje się skorzystać z oferty „Warszawa+” zapłaci za niego jedynie 196 zł (98 zł). Na bilet 90-dniowy imienny na obie strefy trzeba wydać bez żadnej zniżki 536 zł (ulgowy 268 zł). W ramach „Warszawa+” będzie kosztował tylko 482 zł (241 zł). Mieszkańcy gmin, które będą chciały korzystać z „Warszawa+” będą też mogli kupić tańsze bilety tylko na drugą strefę. 30-dniowy będzie kosztować 98 zł (ulgowy 49 zł), a 90-dniowy – 250 zł (ulgowy 125 zł). Dla porównania – bilety na drugą strefę bez zniżki będą kosztowały odpowiednio 112 zł (61 zł) i 282 zł (191 zł). Różnicę w cenie biletów będą pokrywały samorządy, które podpiszą porozumienie z ZTM.

Tańsze bilety mogą być kodowane wyłącznie na spersonalizowanej (posiadającej zdjęcie oraz imię i nazwisko właściciela) Warszawskiej Karcie Miejskiej wydawanej mieszkańcom przez gminy. To gminy same również ustalają zasady wydawania mieszkańcom kart.
Jako pierwsze z oferty skorzystały Marki. W październiku do Marek dołączyła Jabłonna i Nadarzyn. Teraz z tego rozwiązania będą również mogli korzystać mieszkańcy Konstancina-Jeziorny.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Warszawa zarabia więcej na biletach w komunikacji

Komunikacja

Warszawa zarabia więcej na biletach w komunikacji

Jakub Dybalski 29 sierpnia 2014

Warszawa: Chytry traci podwójnie?

Prawo & Finanse

Warszawa: Chytry traci podwójnie?

Witold Urbanowicz 25 marca 2014

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5