Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Konsorcjum FLOW z kontraktem na obsługę czterech linii metra w Rijadzie

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2018-09-29 09:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa Alstom

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Konsorcjum FLOW z kontraktem na obsługę czterech linii metra w Rijadzie
fot. Alstom
Konsorcjum FLOW, które tworzą Alstom, Ansaldo STS i Ferrovie dello Stato Italiane, otrzymało oficjalne potwierdzenie przyznania zamówienia od Urzędu Rozwoju Arriyadh (ADA) na zapewnienie obsługi i usług utrzymania linii 3, 4, 5 i 6 metra w Rijadzie przez okres 12 lat, włącznie z okresem przygotowawczym. Całkowita wartość umowy dla konsorcjum wynosi około 10,9 mld riali saudyjskich (równowartość 2,5 mld euro), z czego wartość taboru i koszty utrzymania infrastruktury wynoszą ponad 730 mln euro.

Zakres prac firmy Alstom w ramach Konsorcjum FLOW będzie obejmował pełną usługę utrzymania pociągów dostarczonych przez Alstom do obsługi linii 4, 5 i 6 oraz pociągów przeznaczonych dla linii 3, a także infrastruktury, takiej jak tory, systemy sterowania, komunikacji i informacji pasażerskiej czy zasilania.

– To dla nas zaszczyt, że nasz klient, ADA, któremu obecnie dostarczamy w pełni zintegrowane systemy metra dla linii 4, 5 i 6 (linie: żółta, zielona i fioletowa), zdecydował się ponownie zaufać naszym umiejętnościom i doświadczeniu, przyznając nam kolejny kontrakt na obsługę i usługi utrzymania. Alstom od niemal 60 lat prowadzi działalność w Królestwie Arabii Saudyjskiej, a to zamówienie świadczy również o zaangażowaniu naszej firmy we wspieranie projektów w zakresie mobilności, jakie kraj ten prowadzi z myślą o utworzeniu bardziej wydajnej, niezawodnej i zrównoważonej sieci transportowej. Jesteśmy bardzo zadowoleni z możliwości bliskiej współpracy z naszymi partnerami z konsorcjum FLOW – mówi Didier Pfleger, wiceprezydent Alstomu na region Bliskiego Wschodu i Afryki.

FLOW dostarczy pełen zakres usług obsługi i utrzymania linii 3, 4, 5 i 6, o łącznej długości 113 km, składających się z 50 stacji, w tym 2 głównych stacji i 5 stacji przesiadkowych, 3 zajezdni oraz 3 centrów kontroli operacyjnej. W zakres usług wchodzi też obsługa metra, zapewnienie bezpieczeństwa, obsługa pasażerska, zarządzanie nieruchomościami, utrzymanie budynków (stacji, parkingów, zajezdni itd.) , taboru, systemów sterowania, telekomunikacji, zasilania i informacji pasażerskiej.

Zamówienie, zgodnie z wymogami ADA, zakłada docelowy minimalny udział saudyjski na poziomie 45%, a także minimum 55% składnika lokalnego w obszarze dostaw i usług związanych z obsługą metra w Rijadzie oraz naziemnego wsparcia logistycznego. Dodatkowo FLOW utworzy miejsca pracy na kilku rodzajach stanowisk, do objęcia przez Saudyjczyków, zarówno mężczyzn, jak i kobiety, w różnych dziedzinach specjalizacji inżynierskiej (np. inżynierii lądowej, mechanicznej, elektrycznej i telekomunikacyjnej), jak również szereg różnych stanowisk technicznych: wyspecjalizowanych techników, pracowników działu obsługi klienta przy sprzedaży biletów, działów bezpieczeństwa i ochrony, a także innych stanowisk administracyjnych.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Rijad: Metro i autobusy nadzieją dla kobiet

Komunikacja

Rijad: Metro i autobusy nadzieją dla kobiet

Roman Czubiński 22 kwietnia 2017

Pierwszy pociąg metra Alstomu z Chorzowa dostarczony do Rijadu

Komunikacja

Pierwszy pociąg metra Alstomu z Chorzowa dostarczony do Rijadu

Witold Urbanowicz 07 marca 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5