Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Konkurs na projekt przystanków WKD

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2014-12-22 13:31
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Konkurs na projekt przystanków WKD
fot. Damian Kisielewski, lic. CC BY-SA. 3.0 Wikimedia commons
Warszawska Kolej Dojazdowa ogłosiła konkurs na projekt wizualizacji oraz identyfikacji stacji i przystanków WKD. Stanie się on podstawą dla projektu kompleksowej modernizacji wyposażenia peronów. Spółka stara się właśnie o przyznanie środków na ten cel.

Warszawska Kolej Dojazdowa prowadzi konkurs na projekt wizualizacji oraz identyfikacji stacji i przystanków WKD. – Oczekujemy wstępnej wizualizacji graficznej dla wszystkich elementów przystanków. Konkurs ma ograniczoną formę. Jesteśmy zainteresowani uzyskaniem wizji zarówno od profesjonalnych biur i grafików, ale też naszych użytkowników, którzy na przestrzeni lat zgłaszali nam szereg uwag dotyczących naszych przystanków – mówi Krzysztof Kulesza, rzecznik prasowy WKD. Otrzymane projekty będą punktem wyjścia do ogłoszenia kompleksowego przetargu na zaprojektowanie wyposażenia przystanków.

Projekt złożony w konkursie powinien obejmować minimum cztery przystanki, w tym Warszawę Al. Jerozolimskie, Michałowice, Pruszków i Podkowę Leśną Główną, która jest objęta nadzorem konserwatorskim. Uczestnicy powinni zaprojektować wiaty przystankowe z indywidualnym oświetleniem oraz elementy małej infrastruktury peronowej, obejmujące gabloty informacyjne i tablice z papierowymi rozkładami jazdy, tablice informacyjne z nazwą stacji, plansze informacyjne dotyczące najbliższego otoczenia peronu (dla pasażerów, mieszkańców i turystów), ławki, oświetlenie peronowe, kosze na śmieci, elementy ogrodzenia i barierki, stojaki na rowery oraz skrzynie na piasek. W projekcie muszą też zostać wkomponowane istniejące automaty biletowe.

Koncepcja musi opierać się o barwy firmowe WKD – niebieski RAL 5010 oraz czerwony RAL 3002. Startujący powinni przygotować wstępny opis identyfikacji wizualnej WKD, łączący w sobie nowoczesność (stylistykę nowego taboru) i tradycję linii EKD/WKD. Elementem oferty ma być też propozycja materiałów oraz cena. Termin składania ofert, wraz z wizualizacją graficzną oraz wynagrodzeniem za wykonanie projektu, mija 31 grudnia br.

Spółka stara się o środki na modernizację przystanków w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy. Z tego źródła pozyskano już fundusze na zakup sześciu pociągów oraz montaż elektronicznej informacji pasażerskiej i monitoringu. – Chcemy zagospodarować oszczędzone środki w ramach rozstrzygniętych przetargów oraz korzystnych różnic kursowych. Projekt jest na etapie przekazywania i wysyłki – mówi Kulesza. Spółka spodziewa się decyzji ws. ewentualnego przyznania środków w I kwartale 2015 r. Inwestycja, którą chce realizować WKD, obejmuje wszystkie przystanki, choć w przypadku linii średnicowej jest zależna od uzgodnień z innymi spółkami kolejowymi w związku z planowymi przez nie inwestycjami w najbliższych latach.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Jakie przystanki WKD? Przewoźnik skonsultuje z pasażerami

Przestrzeń

Jakie przystanki WKD? Przewoźnik skonsultuje z pasażerami

Witold Urbanowicz 16 kwietnia 2015

Konkurs WKD na przystanki bez zwycięzcy. Będzie nowy

Przestrzeń

Konkurs WKD na przystanki bez zwycięzcy. Będzie nowy

Witold Urbanowicz 02 marca 2015

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5