Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNERZY DZIAŁU


Komunikacja

Konin pożegnał MAN-y NL223

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Rösler

Data publikacji:
2022-05-04 17:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Konin pożegnał MAN-y NL223
fot. Kujawsko-Pomorskie Stowarzyszenie Rozwoju Transportu Publicznego
W ostatni weekend na konińskie ulice po raz ostatni wyjechały autobusy MAN NL223. Pojazdy służyły w Koninie przez 21 lat, a teraz przyszedł czas na ich emeryturę.

Weekend majowy był okazją do pożegnania autobusów MAN z serii NL223, które przez 21 lat kursowały w barwach MZK Konin. 3 maja na ulice Konina po raz ostatni wyjechał autobus z serii NL223. Pojazd oznaczony numerem bocznym 252 kursował na liniach 64 i 68. Jest to jeden z dwóch pojazdów tego typu, które aktualnie znajdują się w taborze MZK Konin.

Pierwotnie po Koninie kursowało pięć autobusów tego typu, które były oznaczone numerami 248, 249, 250, 251 oraz 252. Pojazdy dostarczono w 2001 roku. Jak pisze na swoim facebooku MZK Konin, były to pierwsze w pełni niskopodłogowe autobusy, jakie kursowały po dawnej stolicy województwa konińskiego i stanowiły pewną rewolucję w standardzie, jaką przewoźnik oferował mieszkańcom Konina.

Trzy pojazdy, o numerach 248, 250 oraz 251, zostały już skreślone ze stanu przewoźnika, a dwa z nich zezłomowano. Wczorajszy przejazd zakończył pewną erę w konińskiej komunikacji miejskiej, a samo miasto powoli szykuje się już do debiutu pierwszego w Polsce autobusu wodorowego, który ma pojawić się w Koninie już w lipcu bieżącego roku.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5