Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Konin kupuje sześć autobusów elektrycznych

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2019-06-21 13:29
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Konin kupuje sześć autobusów elektrycznych
fot.
Miejski Zakład Komunikacji w Koninie rozpisał przetarg na zakup sześciu autobusów elektrycznych standardowej długości i trzech ładowarek elektrycznych, które mają je zasilać. Zamówienie opiewa na ponad 3 mln euro i jest współfinansowane z funduszy unijnych.

Chodzi o dostawę dla Miejskiego Zakładu Komunikacji w Koninie sześciu fabrycznie nowych, wyprodukowanych w 2020 r., niskopodłogowych autobusów miejskich, o napędzie elektrycznym. Mają być jednoczłonowe – o długości 11,0-12,0 m – przeznaczone do wykonywania przewozów w publicznej komunikacji miejskiej.

Autobusy muszą pomieścić 60 pasażerów, z czego co najmniej 26 na miejscach siedzących, a z kolei 7 z nich musi być dostępnych z poziomu niskiej podłogi. Muszą mieć troje drzwi w układzie 2–2–2 i co najmniej jedno miejsce na wózek inwalidzki lub dziecięcy.

Energia ma być magazynowana w magazynach energii elektrycznej (zamawiający nie narzuca ich rodzaju) o pojemności minimum 200 kWh. Wymaga dla nich sześcioletniej gwarancji. Ładowarki dwuzakresowe o mocy 2x60 kW mają z kolei mieć gwarancję trzyletnią. Pojazdy muszą być przystosowane do ewentualnego późniejszego montażu pantografu.

MZK Konin czeka na oferty do 30 lipca tego roku. Zamówienie oszacowano na 3 129 044 euro netto.

Najważniejszym kryterium oceny ofert będzie cena (60 proc.). Pozostałe punkty będzie można otrzymać za kryteria techniczne (30 proc.) i za warunki gwarancji (10 proc.). Wśród tych pierwszy znalazły się m.in. jak najmniejsze zużycie energii wg testu SORT 2 i zastosowanie asynchronicznych silników w osi napędowej. Maksymalną liczbę punktów za gwarancję otrzyma ten producent, który zaproponuje co najmniej trzyletnią gwarancję na cały autobus i siedem lat na baterie.

Okres realizacji zamówienia jest stosunkowo krótki. Całość ma zostać dostarczona i zamontowana do 31 maja 2020 r.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Łódź: Remont przejazdu wymusi uciążliwe przesiadki

Komunikacja

Łódź: Remont przejazdu wymusi uciążliwe przesiadki

Roman Czubiński 21 czerwca 2019

Konin kupuje osiem autobusów

Komunikacja

Konin kupuje osiem autobusów

Witold Urbanowicz 20 czerwca 2017

Konin zapowiada zakup ośmiu autobusów

Komunikacja

Konin zapowiada zakup ośmiu autobusów

Witold Urbanowicz 23 marca 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5