Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Koniec PKS-u w Łasku. Starostwo: transport publiczny jest zapewniony

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Data publikacji:
10-09-2020
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Koniec PKS-u w Łasku. Starostwo: transport publiczny jest zapewniony
fot. Kasper FiszerDworzec PKS w Łasku
Zakończenie działalności przewozowej przez PKS Zduńska Wola oznacza także likwidację placówki terenowej w Łasku. Pasażerów częściowo przejmie PKS Wieluń. Władze powiatu łaskiego nie informują o problemach z wykluczeniem transportowym na ich terenie, choć część kursów likwidowanego PKS-u nie wróciła w żadnej formie do rozkładu jazdy po cięciach związanych z pandemią koronawirusa.

Na naszych łamach informowaliśmy o całkowitej rezygnacji z działalności przewozowej przez Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej Zduńska Wola. Spółka nie przywróciła kursów zawieszonych w pierwszym etapie pandemii koronawirusa i aktualnie wyprzedaje swój majątek. Powiat zduńskowolski przyznał, że część miejscowości na jego terenie została pozbawiona dostępu do regularnego transportu zbiorowego, wskazując jednocześnie na dużą rolę innych przedsiębiorstw, zwłaszcza MZK Zduńska Wola.

Powiat: Transport zapewnia m.in. marszałek województwa

Praktyczna likwidacja PKS Zduńska Wola uderzyła jednak także w pasażerów z powiatu łaskiego. Spółka miała bowiem w Łasku swoją placówkę terenową, która obsługiwała przede wszystkim kursy rozpoczynające się na łaskim dworcu autobusowym. O problemy komunikacyjne w tej części województwa łódzkiego zapytaliśmy Starostwo Powiatowe w Łasku. Samorząd nie odpowiedział wprost na pytanie o skalę problemu wykluczenia komunikacyjnego, jakie pojawiło się po wstrzymaniu kursów PKS-u.

Samorząd nie wskazał także żadnych działań, jakie zamierzałby podjąć, by wypełnić lukę po zawieszonych przewozach. – Na terenie powiatu łaskiego publiczny transport zbiorowy zapewniony jest przez marszałka województwa łódzkiego, burmistrza Łasku oraz przewoźników PKS Wieluń, PKS w Łodzi i PKS Sieradz. Ponadto dotarły do nas informacje o chęci wykonywania przewozów osób przez przewoźnika z terenu powiatu wieluńskiego – powiedział nam jedynie Piotr Wołosz, starosta łaski.

PKS Wieluń obsłuży część miejscowości w rejonie Zduńskiej Woli i Łasku

Dodajmy przy tym, że oferta zapewniana na terenie powiatu łaskiego przez PKS Łódź jest raczej iluzoryczna. Przedsiębiorstwo uruchamia bowiem obecnie tylko jedną parę kursów zwykłych przebiegającąych przez Łask. Mowa tu o połączeniu Łódź – Wieluń. Do tego dochodzi jedna para kursów pospiesznych relacji Łódź – Opole – Łódź.

Coraz istotniejszą rolę w obsłudze zachodniej części województwa odgrywa natomiast PKS Wieluń. Wraz z początkiem września spółka uruchomiła nowe linie, które częściowo uzupełniają ofertę o połączenia wykonywane wcześniej przez PKS Zduńska Wola. W rozkładzie jazdy pojawiły się trasy Widawa – Zduńska Wola oraz Ochle – Ostrów przez Widawę, Patoki, Buczek i Łask.
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5