Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Prawo & Finanse

Koniec batalii o przewozy. ZTM Warszawa może wybierać Mobilis, a nie EEC

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-10-25 10:12
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Koniec batalii o przewozy. ZTM Warszawa może wybierać Mobilis, a nie EEC
fot. Martyn Janduła
Wczoraj (24 października) Sąd Okręgowy wydał werdykt w sprawie toczącego się niemal od roku przetargu na obsługę komunikacyjną w Warszawie z wykorzystaniem 50 ekologicznych wozów. Sędziowie orzekli, że ZTM Warszawa miał prawo – wbrew decyzji KIO – wykluczyć Europę Express City z uwagi na nienależyte wykonanie usługi dla innego zamawiającego., Teraz ZTM może podpisywać już umowę z Mobilisem.

Tradycją stały się już liczne odwołania od warszawskich przetargów na przewoźników. Na pełne rozstrzygnięcie czeka jeszcze postępowanie z listopada zeszłego roku na ośmioletnią obsługę komunikacyjną 50 krótkimi autobusami z alternatywnym napędem. W kwietniu ZTM wybrał ofertę firmy Mobilis, która zaproponowała co prawda identyczną stawkę za wozokilometr, co Michalczewski, ale wygrała liczbą wozów rezerwowych (zwiększając tym samym ogólną liczbę wozów z napędem alternatywnym). Jednocześnie wykluczono ofertę Europy Express City z uwagi na nienależyte wykonanie umowy na zlecenie innego zamawiającego.

Co nie zaskakuje, konkurenci, w tym wykluczony przewoźnik Europa Express City, odwołali się od wyniku przetargu. W zeszłym tygodniu Krajowa Izba Odwoławcza wydała orzeczenie: odwołanie Michalczewskiego uznano za bezzasadne, ale zażalenie ECC uwzględniono. Tym samym ZTM został zobowiązany do ponownej oceny ofert.

ZTM nie zgodził się jednak z tym stanowiskiem i odwołał się do sądu. – Nie zgodziliśmy się z werdyktem w związku z brakiem możliwości wyeliminowania firmy EEC – mówi Wiesław Witek, dyrektor ZTM. Wczoraj (24 października) zapadł werdykt w tej sprawie. – Sąd uznał, że ZTM miał rację, co otwiera drogę do podpisania umowy przewozowej z wybranym w przetargu przewoźnikiem – poinformowała Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy.

Teraz nic nie stoi na przeszkodzie, by ZTM podpisał umowę z przewoźnikiem. Oczywiście zmianie ulegnie termin rozpoczęcia przewozów, bo według pierwotnych założeń nowe autobusy miały jeździć po ulicach Warszawy już od września tego roku. W sumie założono, że do 2025 r. przewoźnik wyjeździ ok. 4 mln wozokilometrów rocznie.

Firma Mobilis zaoferowała w przetargu autobusy hybrydowe MAN lub Volvo w wersji 8900 oraz stawkę 8,11 zł brutto za wozokilometr. Mobilis zobowiązał się do utrzymywania dodatkowo 11 autobusów rezerwowych, ponad wymagane w przetargu 50, czym pokonał Michalczewskiego.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Kielce: Tańszy Michalczewski przywrócony do przetargu przez KIO

Prawo & Finanse

Kielce: Tańszy Michalczewski przywrócony do przetargu przez KIO

Witold Urbanowicz 16 października 2017

Kielce wybierają droższe MPK i wykluczają Michalczewskiego. Z powodu bazy

Prawo & Finanse

Kielce wybierają droższe MPK i wykluczają Michalczewskiego. Z powodu bazy

Witold Urbanowicz 21 września 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5