Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Prawo & Finanse

Komunikację zastępczą za kolej do Pruszkowa zapewni PKS Grodzisk

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-07-19 14:27
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Komunikację zastępczą za kolej do Pruszkowa zapewni PKS Grodzisk
fot. Crusier, lic. CC BY-SA 3.0, commons.wikimedia.org
Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie rozstrzygnął przetarg na obsługę komunikacyjną linii zastępczych z Warszawy do Piastowa oraz Pruszkowa w czasie zamknięcia linii kolejowej 447 do Grodziska Mazowieckiego. Wybrano dobrze znaną warszawiakom i mieszkańcom aglomeracji firmę PKS Grodzisk Mazowiecki, która będzie wozić pasażerów wysłużonymi Scaniami.

Wielkimi krokami zbliża się remont linii kolejowej 447 na odcinku pomiędzy Warszawą Włochami a Grodziskiem Mazowieckim. Od września przez około rok ruch pociągów po torach podmiejskich na tej obleganej trasie będzie całkowicie wstrzymany. To duże wyzwanie w zakresie komunikacji zastępczej.

Do utrudnień w strefie biletowej przygotowuje się też Zarząd Transportu Miejskiego, który w kwietniu ogłosił przetarg na świadczenie usługi zastępczej komunikacji autobusowej od 3 września 2017 r. do 1 września 2018 r. na liniach łączących Piastów oraz Pruszków z Warszawą. Zamawiający zaznacza, że w przypadku zmian terminu modernizacji linii kolejowej termin świadczenia usług może ulec nieznacznemu wydłużeniu bądź skróceniu.

W postępowaniu wpłynęły trzy oferty – od PKS Grodzisk Mazowiecki, konsorcjum PKS Polonus i Europa Express City, a także konsorcjum Arriva Bus Transport. Dzisiaj (19 lipca) ZTM poinformował o rozstrzygnięciu postępowania. Wykluczono ofertę złożoną przez Polonusa i Europę Express City. Wybrano, co nie zaskakuje, ofertę PKS Grodzisk Mazowiecki, który – z kwotą 14,177 mln zł – okazał się najtańszy. Przewoźnik zaoferował 32 autobusy Scania Omnicity, które są dobrze znane pasażerom – były wykorzystywane w ramach zakończonego wieloletniego kontraktu na usługi przewozowe w Warszawie i aglomeracji. Przewoźnik nie był jednak kojarzony z wysoką jakością usług. Pojazdy spełniają normę Euro IV i – jak deklaruje przewoźnik – są klimatyzowane i monitorowane.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5