Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Komunikacja wg Trzaskowskiego: Trzy nowe linie metra, w tym do Mordoru

Dalej Wstecz
Data publikacji:
22-08-2018
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Komunikacja wg Trzaskowskiego: Trzy nowe linie metra, w tym do Mordoru
wiz. tt Rafała Trzaskowskiego
Rafał Trzaskowski, kandydat na prezydenta Warszawy, przedstawił dziś plan rozwoju transportu szynowego. Podobnie jak jego główny kontrkandydat zapowiada budowę kolejnych linii metra. – W czasie kadencji chcielibyśmy wydłużyć II linię do Żerania i Ursusa. Chcielibyśmy też w czasie tej kadencji rozpocząć budowę III linii i planowanie kolejnych linii metra – zapowiada Rafał Trzaskowski.

Rafał Trzaskowski przedstawił swój pomysł na rozwój komunikacji szynowej, która ma być transportowym priorytetem. – "Stolica Lepszej Komunikacji" musi być dobrze zaplanowana. Jako system godzący różne interesy mieszkańców. Mamy to wszystko policzone – koszty, potoki pasażerów – mówi Trzaskowski.

Kandydat zapowiedział, że obecnie realizowane inwestycje będą kontynuowane. – Co więcej, chcielibyśmy, by II linia metra była wydłużona do stacji Warszawa Toruńska i do Ursusa – zapowiada Trzaskowski. Przedstawia też długofalowy plan budowy trzech kolejnych linii metra. III linia miałaby prowadzić od Stadionu Narodowego, przez Grochów na Gocław, a następnie przez Siekierki i Dolny Mokotów do Dworca Południowego. IV linia prowadziłaby z Dworca Południowego, przez Mordor i Raków do Ursusa. V linia łączyłaby Młociny z Tarchominem (jako przedłużenie I linii).

Trzaskowski zadeklarował też korekty na I linii, w tym budowę wyczekiwanego wygodnego połączenia między stacją metra Centrum a dworcem Śródmieście. – To inwestycja na 56 mln zł, ale ważne, żeby centrum miało dobry węzeł przesiadkowy – mówi Rafał Trzaskowski. Zapowiada też dobudowę brakujących stacji Plac Konstytucji i Muranów. – Wynika to z rozmów z mieszkańcami, którzy wskazują na zbyt oddalone stacje i utrudniony dojazd – mówi kandydat. Kandydat PO i Nowoczesnej zapowiedział również rozwój SKM o nowe linie – do Piaseczna i Ożarowa Mazowieckiego.

– Data, która nas wiąże to dokończenie II linii metra do 2023 r. W czasie kadencji chcielibyśmy wydłużyć tę linię do Żerania i Ursusa. Chcielibyśmy w czasie tej kadencji rozpocząć planowanie kolejnych linii metra i budowę III linii – zadeklarował Rafał Trzaskowski. Jak dodał, koszt budowy III linii to 8-9 mld zł, a np. V – 1,5 mld zł.

Kandydat odniósł się też do zapowiedzi Patryka Jakiego, który z kolei zadeklarował, że w czasie dwóch kadencji wybudowałby w całości dwie kolejne linie metra o długości ok. 50 km. – Łatwo jest narysować linię na mapie. My podjęliśmy się zadania ambitnego. Nie tylko narysowania prostej linii, ale całego systemu i policzenia, ile to może kosztować. Będziemy w najbliższych dniach dodawali szczegóły – zapowiada kandydat. W najbliższym czasie mają być zaprezentowane konkrety związane z rozwojem sieci tramwajowej.


wiz. tt Rafała Trzaskowskiego

Co Rafał Trzaskowski planuje w Warszawie jeśli chodzi o transport publiczny i przestrzeń miejską? Sprawdź "Trzynaście pytań do... Rafała Trzaskowskiego"
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5