Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Komunikacja w Pruszkowie coraz popularniejsza. Będą większe autobusy?

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2016-12-09 10:59
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Komunikacja w Pruszkowie coraz popularniejsza. Będą większe autobusy?
fot. Martyn Janduła
Od lipca komunikacja miejska w podwarszawskim Pruszkowie funkcjonuje w oparciu o nowe zasady. – Widzimy, że linie cieszą się ogromną popularnością, gdyż bilet kosztuje tylko złotówkę dla mieszkańców Pruszkowa posiadających kartę mieszkańca – mówi Andrzej Kurzela, zastępca prezydenta Pruszkowa. Jak zapowiada, miasto będzie negocjowało z przewoźnikiem wprowadzenie do ruchu większych pojazdów.

Niedawno Pruszków zabrał się za przeorganizowanie komunikacji miejskiej od nowa. Jak sprawdza się nowy schemat przewozów?

Andrzej Kurzela, zastępca prezydenta Pruszkowa:
Zrobiliśmy bardzo dużą rewolucję – dołożyliśmy nowe linie, zmieniliśmy system biletowy. Zaczyna to funkcjonować, choć jest oczywiście bardzo dużo uwag. Zbieramy je i będziemy korygowali umowę z PKS Grodzisk. Widzimy, że linie cieszą się ogromną popularnością, gdyż bilet kosztuje tylko złotówkę dla mieszkańców Pruszkowa posiadających kartę mieszkańca. Niektóre autobusy na niektórych liniach są za małe. Dotyczy to także linii łączących Pruszków z sąsiednimi gminami – Michałowicami, Piastowem, Ożarowem, Brwinowem. Będziemy negocjowali zmianę autobusów na większe.

Organizacja komunikacji w większym stopniu spoczywa na przewoźniku. To dobry model?

Organizacja należy do nas. My ustalamy rozkład jazdy. Musieliśmy spełnić wiele warunków – głównie dostosowywaliśmy do odjeżdżających pociągów, by mieszkańcy mogli dojechać do węzłów przesiadkowych. Mamy decydujący wpływ na te kwestie i nie ma obawy, że będzie nami rządził operator.

Pruszków przystąpił do porozumienia z innymi gminami aglomeracji warszawskiej w sprawie realizacji sieci parkingów przesiadkowych Park&Ride. Gdzie mają powstać pruszkowskie parkingi?

Planujemy je przy dworcu PKP – jeden od strony Sienkiewicza w miejscu, gdzie w tej chwili jest parking wybudowany przez PKP PLK. To będzie wielopoziomowy obiekt na 350 miejsc. Będą również stojaki rowerowe. Po drugiej, północnej stronie przy Waryńskiego powstanie parking na 120 miejsc, również w dużej części na terenie kolejowym, który w tej chwili jest w dużej mierze zaniedbany i zdegradowany.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Powstanie buspas z Pruszkowa do Warszawy w czasie remontu torów?

Komunikacja

Powstanie buspas z Pruszkowa do Warszawy w czasie remontu torów?

Witold Urbanowicz 08 grudnia 2016

Pruszków z nową komunikacją. „Jeżdżą jak chcą”

Komunikacja

Pruszków z nową komunikacją. „Jeżdżą jak chcą”

Martyn Janduła 01 lipca 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5