Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Komunikacja w powiecie grodziskim na nowo

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Data publikacji:
15-07-2020
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Komunikacja w powiecie grodziskim na nowo
fot. MJ
W powiecie grodziskim w środę 15 lipca wystartowała sieć 12 powiatowych linii autobusowych, które obsłużą mieszkańców kilkunastu miejscowości. W dodatku do dyspozycji mieszkańców jest 5 linii miejskich. Uruchomienie komunikacji było możliwe za sprawą zaaplikowania samorządu po środki z Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej.

Istotnie zwiększył się – jak informują urzędnicy – zasięg komunikacji w powiecie grodziskim w województwie mazowieckim. To za sprawą Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej z którego samorząd otrzymał dofinansowanie w kwocie 3,78 mln zł. Fundusz umożliwia dofinansowanie linii komunikacyjnych niefunkcjonujących od co najmniej trzech miesięcy przed wejściem w życie ustawy (maj 2019 r.) i na które umowa o świadczenie usług dotyczących publicznego transportu zbiorowego zostanie zawarta po jej wejściu w życie.

Wniosek o dofinansowanie z funduszu został przyjęty i 25 czerwca Starosta Grodziski Marek Wieżbicki podpisał z Wojewodą Mazowieckim umowę o dofinansowanie przewozów autobusowych. W środę 15 lipca wystartowała więc sieć składająca się z 12 powiatowych linii autobusowych (numery od 21 do 32). Do tego kursuje także 5 linii miejskich po Grodzisku (numery 3, 6, 7, 10 i 11).

Łączna długość linii komunikacyjnych w Grodzisku Mazowieckim i w Powiecie to 921,69 km. Przewozy realizowane są także ze wsparciem finansowym gmin Grodzisk Mazowiecki i Żabia Wola. Zaprojektowano zupełnie nowe, międzygminne trasy i przyjazne rozkłady jazdy, w taktach i wzajemnie ze sobą skoordynowane. Obowiązują wszystkie ulgi ustawowe charakterystyczne dla komunikacji zwykłej w drogowych przewozach osób.

· 3: Grodzisk – Natolin – Kłudzienko – Błonie,

· 6: Marynin – Książenice – Grodzisk – Kłudno Nowe,

· 7: Grodzisk Szpital – Grodzisk Radońska WKD – Grodzisk Dworzec PKP – Grodzisk Osiedle Kopernika – Grodzisk Dworzec PKP – Grodzisk Radońska WKD – Grodzisk Szpital,

· 10: Grodzisk Szpital – Grodzisk Dworzec PKP – Grodzisk Osiedle Kopernika /Grodzisk Radońska WKD – Szczęsne – Radonie – Książenice,

· 11: Grodzisk – Makówka – Czarny Las – Adamowizna – Grodzisk.

· 21: Grodzisk – Kozerki – Chylice Kolonia (Jaktorów) – Kozerki – Władków,

· 22: Makówka – Janinów – Grodzisk – Opypy – Książenice – Urszulin – Siestrzeń,

· 23: Kłudno – Kłudzienko – Natolin – Grodzisk – Adamowizna – Radonie – Szczęsne – Książenice – Siestrzeń,

· 24: Radonie – Szczęsne – Grodzisk – Chlebnia – Izdebno – Baranów,

· 25: Grodzisk – Kozery Nowe – Izdebno – Boża Wola,

· 26: Grodzisk – Chrzanów Mały – Żuków – Kłudno Nowe – Karolina – Kaski,

· 27: Grodzisk Traugutta Kładka – Natolin (strefa przemysłowa) – Chlebnia – Chrzanów Mały – Grodzisk Traugutta Kładka – Milanówek – Grodzisk Os. Kopernika – Grodzisk Traugutta Kładka,

· 28: Grodzisk Dworzec PKP – Makówka – Czarny Las – Grodzisk Szpital – Grodzisk Dworzec PKP – Milanówek – Grodzisk Os. Kopernika – Grodzisk Dworzec PKP,

· 29: Grodzisk Szpital – Grodzisk Dworzec PKP – Grodzisk Os. Kopernika – Grodzisk Piaskowa WKD – Opypy – Książenice – Urszulin – Siestrzeń,

· 30: Grodzisk – Adamowizna – Osowiec -Józefina – Oddział – Słubice – Pieńki Słubickie,

· 31: Grodzisk – Adamowizna – Osowiec – Józefina – Żabia Wola – Kaleń – Skuły – Piotrkowice – Petrykozy – Grzegorzewice,

· 32: Grodzisk – Szczęsne – Radonie – Musuły – Józefina – Żabia Wola – Ojrzanów – Żelechów – Zaręby – Ojrzanów – Żelechów – Siestrzeń – Książenice – Opypy – Grodzisk.

Linie nr 3, 7, 21, 22, 23, 24, 25, 27, 28, 31 i 32 będą kursować codziennie, liniami nr 26, 29 i 30 pojedziemy od poniedziałku do piątku oprócz świąt, zaś linie nr 6, 10 i 11 ruszą na trasy wyłącznie w dni nauki szkolnej. Połączenia są obsługiwane nowymi niskopodłogowymi autobusami PKS Grodzisk Mazowiecki.

Jak podkreśla Marcin Gromadzki z Public Transport Consulting, dzięki dofinansowaniu nowej komunikacji powiatowej z budżetu państwa zyskali wszyscy. – Mianowicie mieszkańcy i pasażerowie, gdyż pomimo pandemii koronawirusa funkcjonować będzie sprawny transport pasażerski, samorząd powiatowy, ponieważ stał się sprawnym organizatorem przewozów w imieniu gmin udzielających pomocy finansowej, a także samorządy gminne, operator, lokalny producent autobusów, rząd i administracja wojewódzka – wymienia Gromadzki.

Wprowadzono przejrzystą taryfę opłat. I tak podróżni za przejazdy po samym mieście Grodzisk Mazowiecki zapłacą 2 zł, a w przypadku biletu miesięcznego – 50 zł. Bilet na jedną gminę to 3 zł i 75 zł, na dwie – 4 zł i 100 zł, a na trzy – 5 zł i 125 zł. W przypadku biletów miesięcznych również będą obowiązywać ulgi ustawowe: 37%, 49%, 78%, 93%, 95% i 100%.

Gromadzki podkreśla także, że wskutek napiętych terminów do startu przewozów, mogą oczywiście pojawiać się niedociągnięcia. – Pierwsze miesiące nowej oferty przewozowej to jednak na razie pewien pilotaż dla rozwiązań mających w pełni sprawnie zafunkcjonować w kolejnych latach – aż do końca 2028 r., który jak na razie kończy zaplanowane finansowanie przewozów środkami z Funduszu – mówi.
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

PKS Grodzisk wybrany w Brwinowie i odpada w Mińsku

Komunikacja

PKS Grodzisk wybrany w Brwinowie i odpada w Mińsku

Witold Urbanowicz 05 listopada 2019

Warszawa: Nowe autobusy PKS Grodzisk wożą już pasażerów

Komunikacja

ZTM w Warszawie podpisał umowę z PKS Grodzisk. Do 2024 r.

Komunikacja

Warszawa. ZTM Warszawa jednak wybrał PKS Grodzisk

Prawo & Finanse

Warszawa. PKS Grodzisk wygrał w KIO. Co z 50 autobusami?

Komunikacja

Zobacz również:

PKS Grodzisk wybrany w Brwinowie i odpada w Mińsku

Komunikacja

PKS Grodzisk wybrany w Brwinowie i odpada w Mińsku

Witold Urbanowicz 05 listopada 2019

Warszawa: Nowe autobusy PKS Grodzisk wożą już pasażerów

Komunikacja

ZTM w Warszawie podpisał umowę z PKS Grodzisk. Do 2024 r.

Komunikacja

Warszawa. ZTM Warszawa jednak wybrał PKS Grodzisk

Prawo & Finanse

Warszawa. PKS Grodzisk wygrał w KIO. Co z 50 autobusami?

Komunikacja

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5