Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Komunikacja miejska w Zambrowie stała się darmowa

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2019-02-19 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Komunikacja miejska w Zambrowie stała się darmowa
fot. Radosław Drożdżewski (Zwiadowca21), lic. CC BY-SA 1.0Rondo w Zambrowie
Od niespełna dwóch miesięcy przejazd zambrowskim autobusem miejskim jest bezpłatny. Wnioskowali o to mieszkańcy, a koszt wprowadzenia komunikacji bezbiletowej był stosunkowo nieduży. W mieście funkcjonują cztery linie komunikacyjne, w tym jedna o relatywnie wysokiej częstotliwości kursowania.

Jednym z miast, w których od niedawna funkcjonuje regularna bezpłatna komunikacja miejska, jest 22-tysięczny Zambrw leżący w województwie podlaskim. Dotychczas w mieście uruchamiano przewozy biletowane, a autobusy bezpłatne kursowały jedynie w okresie przełomu października i listopada i dowoziły mieszkańców do miejscowego cmentarza. Nowe zasady funkcjonowania systemu obowiązują od niespełna dwóch miesięcy.

Kontrakt trafił do białostockiego Voyager Transu

– Bezpłatna komunikacja miejska obowiązuje od 2 stycznia 2019 r. – precyzuje Krystyna Maciejewska z Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Zambrów. Komunikacja odbywa się na czterech liniach przebiegających w granicach miasta. Piąta, dodatkowa, uruchomiona ma zostać – wzorem lat ubiegłych – 1 i 2 listopada.

Przewoźnikiem jest firma Voyager Trans Andrzej Kiejko z z Białegostoku. – Została ona wyłoniona w drodze przetargu – zaznacza nasza rozmówczyni. Roczny koszt funkcjonowania systemu komunikacji bezpłatnej to 255 tys. 674 zł 03 gr brutto. Jak zauważa lokalny portal 4Lomza.pl, to zaledwie o ok. 50 tys. zł więcej niż rok wcześniej, gdy pasażerowie musieli kupować bilety. Przewoźnikiem był wówczas białostocki PKS Nova.

Na razie nie ma planów rozwijania systemu

Voyager kieruje do Zambrowa cztery mercedesy 815 (Vario). Na liniach 1, 2 i 3 kursują one w dni robocze, na „czwórce” – w dni nauki szkolnej. W weekendy komunikacja miejska nie funkcjonuje. – Dziennie obsługiwane jest 18 [par] kursów – wylicza Krystyna Maciejewska. Ich znakomita większość realizowana jest na linii nr 1, która łączy pętle Jana Pawła II i Magazynowa. W okresie letnim jej kursy zostaną wydłużone do ogródków działkowych w Długoborzu.

– Bezpłatna komunikacja została wprowadzona na wniosek mieszkańców i radnych miasta Zambrów, Uchwałą Rady Miasta Zambrów Nr 4/22/18 z dnia 4 grudnia 2018 r. w sprawie wprowadzenia bezpłatnych usług przewozowych w publicznym transporcie zbiorowym na terenie miasta Zambrów – mówi przedstawicielka zambrowskiego magistratu. Dodaje ona, że w chwili obecnej miasto nie ma planów rozwoju świadczonych przez siebie usług komunikacyjnych.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Gdańsk. W piątek i w sobotę komunikacja miejska bezpłatna

Komunikacja

Gdańsk. W piątek i w sobotę komunikacja miejska bezpłatna

Jakub Dybalski 16 stycznia 2019

Bezpłatne autobusy z Lubina pojadą do Polkowic

Komunikacja

Bezpłatne autobusy z Lubina pojadą do Polkowic

Jakub Dybalski 18 grudnia 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5