Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Kompromisowa Górczewska. Zamiast rowerów miejsca parkingowe

Dalej Wstecz
Data publikacji:
14-03-2019
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Kompromisowa Górczewska. Zamiast rowerów miejsca parkingowe
fot. MW
Stołeczny Ratusz zaprezentował wreszcie koncepcję przebudowy ulicy Górczewskiej nad budowanym zachodnim odcinkiem II linii metra. Ulica otrzyma nowy kształt na odcinku od Leszna do al. Prymasa Tysiąclecia w postaci przekroju po dwa pasy ruchu na kierunek. – Będzie to piękna, śródmiejska i przejezdna ulica, z zachowaną przepustowością – podkreśla Robert Soszyński, wiceprezydent Warszawy.

Władze Warszawy zaprezentowały dzisiaj ostateczny projekt przebudowy ulicy Górczewskiej nad budowanym odcinkiem zachodnim II linii metra na Woli. Zmiany obejmą odcinek od Leszna do al. Prymasa Tysiąclecia. – Będzie to piękna, śródmiejska i przejezdna ulica, z zachowaną przepustowością – podkreśla Robert Soszyński, wiceprezydent Warszawy. – Ulica wymaga potężnej rewitalizacji przy zachowaniu przepustowości, ale i też z poprawą bezpieczeństwa ruchu pieszego i rowerowego. Pojawiały się uwagi dot. zapewnienia odpowiedniej liczby miejsc parkingowych i dojazdu dla zaopatrzenia. Realizujemy projekt kompromisowy – dodaje Krzysztof Strzałkowski, burmistrz dzielnicy Wola.

Na wspomnianym odcinku, czyli w rejonie stacji Młynów, ulica będzie miała po dwa pasy ruchu z dodatkowymi pasami do skrętu (znikną trzecie pasy zewnętrzne z buspasem). – Ulica zyska nowy kształt. Zostanie wyremontowana jezdnia i droga rowerowa. Główną zmianą względem wcześniejszych koncepcji jest brak drogi rowerowej po południowej stronie. Dzięki temu przybędzie miejsc parkingowych, które będą przedzielane drzewami – wskazuje Tamas Dombi, wicedyrektor ZDM-u. W sumie mowa jest o ponad 130 nowych miejscach postojowych. Na przepustowość ma wpływać też koordynacja sygnalizacji. Przewidziano też przejścia przez jezdnie – poza skrzyżowaniami – także na wysokości Wawelberga i Syreny.

 

Według władz Warszawy ulica ma zostać oddana wraz z zakończeniem budowy metra. – Górczewska powinna zostać oddana zgodnie z harmonogramem na przełomie tego i przyszłego roku. Mieszkańcy zobaczą nowocześnie zaprojektowaną ulicę. Nie sądzę, żeby ktoś narzekał na kształt przebudowy – podkreśla Soszyński.

Jednocześnie nie planuje się w tej chwili zmian w rejonie stacji C6 Księcia Janusza, na zachód od al. Prymasa Tysiąclecia. – Pamiętajmy, że ulica Górczewska dalej będzie podlegała ograniczeniom związanym z budową kolejnych odcinków metra. Docelowe zmiany wdrażamy więc na odcinku wolskim, bo tutaj nie trzeba będzie już zmieniać i dostosowywać objazdów czy organizacji ruchu – wyjaśnia Dombi.

Dotrzymanie terminów wskazywanych przez miasto może być trudne. Wykonawca metra dla rejonów stacji metra musi teraz przygotować nowe projekty i uzyskać zamienne pozwolenia na budowę u wojewody. Czas trwania formalności jest trudny do precyzyjnego określenia. Przykładowo w przypadku zmienionych projektów na stacji C16 Szwedzka trwało to 11 miesięcy. Gulermak, wykonawca metra, w związku z późnym zaprezentowaniem kształtu odbudowy i czasem trwania późniejszych procedur, może próbować wystąpić z roszczeniem czasowym i finansowym. Rzecznik wykonawcy tego w tej chwili takiej możliwości nie komentuje. 

 
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Warszawa: Górczewska po przebudowie oficjalnie otwarta

Przestrzeń

Metro oddaje Górczewską nad stacją Młynów

Przestrzeń

Warszawa: Ratusz odkłada Górczewską. Decyzja po wyborach

Przestrzeń

Zobacz również:

Warszawa: Górczewska po przebudowie oficjalnie otwarta

Przestrzeń

Metro oddaje Górczewską nad stacją Młynów

Przestrzeń

Warszawa: Ratusz odkłada Górczewską. Decyzja po wyborach

Przestrzeń

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5