Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Komisja Europejska potwierdziła 40 mln euro dla szczecińskich tramwajów

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-01-11 15:29
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Komisja Europejska potwierdziła 40 mln euro dla szczecińskich tramwajów
fot. Szczecinolog, lic. CC BY-SA 3.0 Wikimedia commons
W ramach potwierdzonych środków unijnych Szczecin będzie mógł zmodernizować blisko 13 km torowisk oraz zajezdnię Golęcin. To już kolejne dofinansowanie na tramwaje w tej zachodniopomorskiej stolicy.

Komisja Europejska potwierdziła dziś grant w wysokości ok. 40 mln zł dla szczecińskich tramwajów. Projekt zakłada przebudowę ok. 13 km torowisk oraz modernizację zajezdni na Golęcinie. W sumie projekt zakłada realizację dziesięciu zadań.

Założono przebudowę torowisk w ciągach aleja Niepodległości – plac Żołnierza Polskiego – aleja Wyzwolenia – plac Rodła (wraz z placem Rodła) do Ronda Giedroycia, Kołłątaja – Asnyka – pętla Niebuszewo, plac Żołnierza Polskiego – plac Hołdu Pruskiego – Matejki – Piłsudskiego (do placu Rodła), aleja Powstańców Wielkopolskich do pętli Pomorzany wraz z rozbudową pętli, Mickiewicza od Mostu Akademickiego do skrzyżowania z ulicą Brzozowskiego, plac Szarych Szeregów, w węźle Wyszyńskiego, a także Nabrzeże Wieleckie na wysokości ulic Podwale – Kolumba – Chmielewskiego – Smolańska – Budziszyńska oraz w ciągu ulic Nowa (od wiaduktu kolejowego) – plac Ratuszowy – Dworcowa. Przebudowana zostanie również zajezdnia tramwajowa Golęcin i ulica Wiszesława.


mat. prasowe

Wcześniej Szczecin otrzymał dofinansowanie na realizację trzech istotnych dla miasta inwestycji tramwajowych: budowy torowiska do nowej pętli tramwajowej Mierzyn (CH Ster), przebudowy ul. Arkońskiej wraz z budową torowiska od pętli Las Arkoński do al. Wojska Polskiego oraz przebudowy ul. Szafera na odcinku od al. Wojska Polskiego do Hali Widowiskowo-Sportowej wraz z budową torowiska i nowej pętli tramwajowej.

To już kolejne unijne dofinansowane dla sieci tramwajowej w Szczecinie. W ramach perspektywy na lata 2007–2013 przyznano 42 mln euro dofinansowania. Projekt obejmował przebudowę ok. 9 km torów, wybudowano nową trasę na Prawobrzeże, zakupiono tabor i wyremontowano zajezdnię Pogodno.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Szczecin z przetargiem na przebudowę torów tramwajowych w centrum

Przestrzeń

Szczecin z przetargiem na przebudowę torów tramwajowych w centrum

Witold Urbanowicz 04 stycznia 2019

Szczecin przebuduje torowisko w ciągu Mickiewicza. Drugie podejście

Przestrzeń

Szczecin przebuduje torowisko w ciągu Mickiewicza. Drugie podejście

Witold Urbanowicz 17 października 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5