Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Kołobrzeg kupuje osiem autobusów z krótkim terminem dostaw

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2016-11-09 13:55
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Kołobrzeg kupuje osiem autobusów z krótkim terminem dostaw
fot. Radosław Drożdżewski (Zwiadowca21), lic. CC BY-SA 3.0 Wikimedia commons
Komunikacja Miejska w Kołobrzegu ogłosiła przetarg na dostawę ośmiu autobusów 12-metrowych. Udzielenie zamówienia jest uzależnione od pozyskania dofinansowania unijnego. W postępowaniu przewidziano krótki okres na realizację zamówienia.

Przedmiotem zamówienia Komunikacji Miejskiej w Kołobrzegu jest ośmiu niskopodłogowych fabrycznie nowych autobusów o długości 11,5-12 metrów. Zamawiający nie dopuszcza pojazdów prototypowych. Szacowana wartość zamówienia wynosi 1,9 mln euro netto.

Autobus powinien zabierać co najmniej 85 pasażerów. Założono min. 25 miejsc siedzących (jednak nie więcej niż 30 z kierowcą), w tym 10 dostępnych z poziomu podłogi. Pojazd, wyposażony w trzy pary drzwi o szerokości 1200 mm, musi posiadać klimatyzację i przesuwne okna. KM wymaga czterosuwowego min. 6-cylindrowego silnika o mocy min. 205 kW, spełniającego normę Euro VI.

Termin składania ofert mija 14 grudnia. O wyborze zadecydują cena (60%) oraz warunki techniczne (40%). Punktowane kryteria to pojemność skokowa silnika, okres gwarancji na cały pojazd, posiadanie regulaminu dotyczącego wytrzymałości konstrukcji nośnej dużych pojazdów pasażerskich oraz ochrony osób przebywających w kabinie, podatność obsługowo-serwisowa oraz liczba miejsc dostępnych bezpośrednio z podłogi. Warunkiem udzielenia zamówienia jest podpisanie umowy na dofinansowanie w ramach ZIT- ów w terminie do 30 stycznia 2017 r. Pojazdy mają zostać dostarczone najpóźniej do 21 czerwca 2017 r.

W mieście kursuje siedem linii. KM Kołobrzeg dysponuje 25 autobusami. Najwięcej, bo 13, stanowią Solarisy Urbino. Oprócz tego spółka posiada dwa Neoplany N-4016, trzy Scanie L94UB, trzy Solbusy SN11M28 oraz trzy MAN-y NL222.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
PKP SA chcą zmodernizować 464 dworce do 2023 r.

Przestrzeń

PKP SA chcą zmodernizować 464 dworce do 2023 r.

Witold Urbanowicz 09 listopada 2016

Miami też chce mieć świecącą ścieżkę z Lidzbarka [film]

Przestrzeń

Miami też chce mieć świecącą ścieżkę z Lidzbarka [film]

Michał Szymajda 09 listopada 2016

Uczysz się w Kołobrzegu? Pojedziesz za darmo

Prawo & Finanse

Uczysz się w Kołobrzegu? Pojedziesz za darmo

Jakub Dybalski 24 lutego 2015

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5