Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Kolejny etap budowy metra na Bemowie

Dalej Wstecz
Autor:

inf. pras. UM Warszawa

Data publikacji:
2021-06-24 10:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Kolejny etap budowy metra na Bemowie
Fot. UM WarszawaZdjęcie ilustracyjne
Od soboty, 26 czerwca, kierowców czekają duże zmiany na skrzyżowaniu ulic Górczewskiej i Powstańców Śląskich. Kolejny etap budowy II linii metra wymusi zamknięcie wschodniej jezdni ul. Powstańców Śląskich i wyłączenie ruchu tramwajów.

Wykonawca bemowskiego odcinka II linii metra przystępuje do budowy wyjść ze stacji na perony tramwajowe. W związku z tymi pracami, w piątek, 25 czerwca, ok. godz. 23.00 wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu.

Inaczej przez skrzyżowanie

Wschodnia jezdnia ul. Powstańców Śląskich zostanie zamknięta dla ruchu na odcinku pomiędzy ul. Konarskiego a Bolkowską. Po stronie Urzędu Dzielnicy Bemowo pozostanie wyłącznie jeden pas ruchu umożliwiający skręt w prawo w ul. Górczewską. Ruch na wprost przez skrzyżowanie z ul. Górczewską w stronę obwodnicy (al. Obrońców Grodna) zostanie skierowany na jezdnię zachodnią, na której kierowcy będą mieli do dyspozycji po jednym pasie ruchu w każdym kierunku. Kierowcy jadący w stronę obwodnicy przejadą na drugą jezdnię na wysokości ul. Konarskiego, a na właściwą jezdnię wrócą na wysokości skrzyżowania z ulicami Bolkowską i Pełczyńskiego. Utrzymana będzie możliwość skrętu na parking przed sklepem oraz w ulice Bolkowską i Pełczyńskiego.

Nadal nie będzie można skręcić z ul. Górczewskiej (od strony centrum) w lewo w Powstańców Śląskich w kierunku południowym.

Jadący ul. Powstańców Śląskich od strony obwodnicy (al. Obrońców Grodna) będą mieli do dyspozycji wszystkie relacje: jeden pas do skrętu w lewo w ul. Górczewską w stronę al. Prymasa Tysiąclecia i drugi pas do jazdy na wprost w stronę ul. Połczyńskiej i do skrętu w prawo w ul. Górczewską w stronę ul. Lazurowej.

Zmiany w oznakowaniu pasów zostaną wprowadzone także na skrzyżowaniu ul. Górczewskiej i Konarskiego. Na jezdni południowej ul. Górczewskiej zostanie wprowadzony zakaz skrętu w lewo w ul. Konarskiego. Możliwy będzie skręt w prawo w ul. Konarskiego. Drugi pas będzie prowadził przez skrzyżowanie na wprost w stronę Woli. Zakończenie tego etapu prac, wykonawca zapowiada na sobotę, 28 lipca.Tramwaje nie pojadą ulicą Powstańców Śląskich

Od soboty, 26 czerwca, tramwaje nie będą przejeżdżały przez skrzyżowanie ulicy Powstańców Śląskich z Górczewską. Na trasy wyjadą tramwaje dwukierunkowe. Na ul. Powstańców Śląskich zamontowany zostanie rozjazd umożliwiający zmianę kierunku jazdy tramwajów, które dzięki temu będą mogły dojechać do wyłączonego z ruchu odcinka trasy.

Tramwaje linii 10 zakończą trasę na pętli Cm. Wolski, a linii 26 pojadą: WIATRACZNA –…– Trasa W-Z – Marszałkowska – Nowowiejska – al. Niepodległości – T. Chałubińskiego – al. Jana Pawła II – al. „Solidarności” – Młynarska – Obozowa – Radiowa – Powstańców Śląskich – W. Reymonta – Wólczyńska – T. Nocznickiego – METRO MŁOCINY.

Pasażerów przewiozą autobusy linii zastępczej Z10, na trasie: CM. WOLSKI – Wolska – Połczyńska – Powstańców Śląskich – NOWE BEMOWO.

W weekend 26-27 czerwca na tory nie wyjadą składy linii 11. Od poniedziałku 28 czerwca „jedenastki” wrócą na trasę skróconą. Tramwaje jadące od ulicy Połczyńskiej dojadą do przystanków przy ulicy gen. W. Czumy i tu zmienią kierunek jazdy.

Tramwaje linii 11 będą kursowały trasą: CZUMY –…– Połczyńska – Wolska – al. „Solidarności” – al. Jana Pawła II – T. Chałubińskiego – al. Niepodległości – Nowowiejska – Filtrowa – PL.NARUTOWICZA.

Również od poniedziałku na tory wyjadą składy linii zastępczej 40. W dni powszednie będą jeździły trasą: CZUMY – Powstańców Śląskich – Połczyńska – Wolska – Skierniewicka – M. Kasprzaka – Prosta – RONDO DASZYŃSKIEGO.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronach: www.infoulice.um.warszawa.pl oraz www.facebook.com/infoulice, natomiast komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego znajdują się na stronie: www.wtp.waw.pl.

Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115 można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS o utrudnieniach w ruchu w stolicy.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Metro na Bemowo: Próbne elementy wystroju na stacjach

Przestrzeń

Metro na Bemowo: Próbne elementy wystroju na stacjach

Redakcja 06 czerwca 2021

Metro na Bemowo i Bródno: Coraz więcej torowiska

Przestrzeń

Metro na Bemowo i Bródno: Coraz więcej torowiska

Redakcja 21 maja 2021

Metro na Bemowo: Zamiast ronda skrzyżowanie

Przestrzeń

Metro na Bemowo: Zamiast ronda skrzyżowanie

Redakcja 19 maja 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5