Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Kolejne miejscowości z połączeniami do Olsztyna

Dalej Wstecz
Autor:

Przemysław Farsewicz

Data publikacji:
2020-03-11 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Kolejne miejscowości z połączeniami do Olsztyna
fot. MJ
Komunikacja miejska w Olsztynie miałaby dojeżdżać do kolejnych miejscowości. Zawiązuje się ściślejsza współpraca pomiędzy gminą Purda a Olsztynem. To kolejna gmina wokół stolicy regionu, która porządkuje transport i decyduje się na szerszą pozamiejską komunikację miejską.

Po tym jak Olsztyn dokonał rewolucji w systemie komunikacji miejskiej oraz zniósł drugą strefę biletową, coraz więcej gmin zaczyna współpracować z Olsztynem w celu stworzenia połączeń pozamiejskich. Od dawna autobusy MPK wożą mieszkańców Dywit. Na współpracę zdecydowały się również Stawiguda i Olsztynek, czego owocem jest nowa linia nr 129. Niedawno o powrocie autobusów zdecydowało także Barczewo.

Teraz o ściślejszej współpracy z Olsztynem przy tworzeniu pozamiejskiej komunikacji myśli gmina Purda, do której kursuje o kilku wybranych porach tylko siedem par autobusów linii nr 105. Inny transport w tym regionie praktycznie nie istnieje. Dlatego gmina myśli wreszcie o uruchomieniu nowej trasy autobusów miejskich. – Nowa linia (nr 104) kursować ma pomiędzy pętlą "Cementowa" w Olsztynie przez Klebark Mały do nowo wybudowanej pętli w Klebarku Wielkim – mówi Michał Koronowski, rzecznik prasowy ZDZiT-u.

Wstępnie mowa jest o uruchomieniu pięciu par kursów w dni robocze szkolne. Autobusy mogłyby wyruszyć w trasę już 1 kwietnia tego roku. – Aby zapewnić możliwość przesiadki i dotarcia do głównych punktów Olsztyna, planowane jest skomunikowanie odjazdów linii 104 z linią 128 na krańcu "Cementowa". Ostateczne założenia dotyczące obsługi komunikacyjnej miejscowości Klebark Wielki zostaną określone w najbliższym czasie m.in po zrealizowaniu przejazdu technicznego autobusem – podkreśla Koronowski.

Tymczasem MPK Olsztyn coraz bardziej finansowo korzysta na kolejnych umowach z gminami ościennymi. Właśnie trwa sporządzanie sprawozdania finansowego miejskiej spółki. Wiadomo już, że MPK Olsztyn wygenerowało zysk. Spółka jeszcze nie zdradza szczegółów, ale mówi się o poziomie 2,5 mln zł.

– Zysk jest efektem ograniczenia kosztów ale także współpracy z ościennymi gminami – przyznaje Cezary Stankiewicz, rzecznik prasowy MPK Olsztyn. Podkreśla także, że spółka przewiozła zdecydowanie większą liczbę pasażerów. Wszystko za sprawą zmniejszenia się liczby przewoźników na olsztyńskim rynku komunikacji miejskiej, do których jeszcze nie tak dawno należało KDD. Wypracowany zyska prawdopodobnie zasili budżet miasta, ale ostateczną decyzję podejmie prezydent.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Olsztyn. Tramwaj Panorama wykoleił się podczas jazd testowych

Przestrzeń

Olsztyn. Tramwaj Panorama wykoleił się podczas jazd testowych

Przemysław Farsewicz 09 marca 2020

Olsztyn rozszerzył umowę o dodatkowe Solarisy

Komunikacja

Olsztyn rozszerzył umowę o dodatkowe Solarisy

Przemysław Farsewicz 11 lutego 2020

Pierwszy turecki tramwaj wyruszył do Olsztyna

Komunikacja

Pierwszy turecki tramwaj wyruszył do Olsztyna

Przemysław Farsewicz 31 stycznia 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5