Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Miasta ograniczają transport publiczny jeszcze bardziej. Wrocław, Łódź, Trójmiasto, Kielce i Poznań

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2020-03-16 14:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Miasta ograniczają transport publiczny jeszcze bardziej. Wrocław, Łódź, Trójmiasto, Kielce i Poznań
fot. Pesa
Kolejne miasta zmniejszają liczbę pojazdów transportu publicznego do obsługi pasażerów. Weekendowe rozkłady wprowadzają Wrocław, Gdańsk, Łódź i Kielce, kursy ogranicza Poznań. O ile w zeszłym tygodniu tłumaczono się koronawirusem, tym razem po prostu powodem jest mniej pasażerów. Zmiany są najczęściej wprowadzane „do odwołania”.

„Po prowadzonej w ostatnich czterech dniach obserwacji napełnień autobusów i tramwajów oraz w trosce o zdrowie naszych pracowników uprzejmie informujemy, że także komunikacja autobusowa od wtorku będzie funkcjonowała według sobotnich rozkładów jazdy” – czytamy w komunikacie MPK Wrocław. Prezes MPK Krzysztof Balawejder, komentując zmianę zaznacza, że sytuacja na liniach będzie monitorowana i w razie potrzeby mogą pojawić się dodatkowe kursy.

„Od wtorku 17 marca – do odwołania – będą obowiązywać sobotnie rozkłady jazdy z wydłużonymi porannymi i popołudniowymi szczytami komunikacyjnymi” – informuje MPK Łódź. Przewoźnik zaznacza, że cięcia dotyczą też linii nocnych, a w dni robocze nie będą realizowane kursy do Pabianic linią N4B oraz do Konstantynowa linią N9.

„Mając na uwadze zmniejszoną liczbę pasażerów informujemy, że od wtorku 17 marca 2020 roku wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej: do odwołania we wszystkie dni tygodnia zawieszone zostaje kursowanie autobusów linii 104, 105, 108 oraz 114, autobusy linii 102, 106, 109, 112, 113 do odwołania w dni robocze będą kursowały według rozkładów jazdy jak w soboty” – informuje ZTM Kielce.

„Od rana obserwujemy bardzo mały ruch w komunikacji publicznej. Po konsultacji z samorządami Gdyni, Sopotu, Wejherowa oraz samorządu województwa zdecydowaliśmy wspólnie, że od najbliższego czwartku - 19 marca nasze komunikacje publiczne będą funkcjonowały zgodnie z sobotnimi rozkładami jazdy. Decyzja obowiązuje do odwołania” – napisał Piotr Borawski, wiceprezydent Gdańska.

W Poznaniu od dziś (16 marca) zostaje wprowadzony specjalny rozkład jazdy. Co do zasady tramwaje mają kursować co 12 minut, a autobusy na głównych liniach co 15 minut. Zawieszono kursowanie tramwajów linii 4 i 11 oraz autobusów 147, 150 i 181. Autobusy będą omijały szpital przy ul. Szwajcarskiej, który został zakwalifikowany jako „koronawirusowy”.

Przypomnijmy, że już w zeszłym tygodniu częściowo komunikację ograniczyły inne miasta. Warszawa ograniczyła kursy szkolne, w Gdańsku wprowadzono rozkład obowiązujący w ferie. Rozkład z dni roboczych nieszkolnych działa na Górnym Śląsku i w Zagłębiu, w Szczecinie autobusy jeżdżą według letniego rozkładu jazdy, a w Białymstoku – według weekendowego.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5