Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Kolejne 19 Solarisów Trollino pojedzie do La Spezia

Dalej Wstecz
Autor:

inf. pras

Data publikacji:
2021-07-08 14:34
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Kolejne 19 Solarisów Trollino pojedzie do La Spezia
Fot. Solaris
Solaris dostarczy 19 trolejbusów do włoskiej miejscowości La Spezia. Flota przewoźnika ATC Esecizio zostanie wzbogacona o 14 pojazdów Trollino 12 oraz 5 przegubowych modeli Trollino 18.

Jak informuje Solaris, przewoźnik ATC Esercizio na drodze przetargu wybrał firmę Solaris jako dostawcę 19 trolejbusów. 14 Trollino o długości 12 metrów oraz 5 o długości 18 metrów zostanie dostarczone do La Spezia, miejscowości położonej w południowej Ligurii, na Riwierze Włoskiej, w terminie do końca 2022 roku.

Będą baterie ładowane w ruchu


Trolejbusy 12-metrowe będą zasilane silnikiem trakcyjnym o mocy 160 kW, zaś 18-metrowe – 2 jednostkami napędowymi o mocy 160 kW. Bezemisyjne Trollino zostaną również wyposażone w nowoczesne baterie o pojemności 45 kWh, umożliwiające pokonywanie dystansów bez przyłączenia do sieci trakcyjnej. Baterie trakcyjne będą ładowane w ruchu (in-motion charging), jak również nocą, na terenie zajezdni.

Trolejbusy 12-metrowe zabiorą jednorazowo na swój pokład 85 pasażerów, zaś przegubowe 18-tki – 140. Oprócz standardowych udogodnień, takich jak klimatyzacja, monitoring czy wyposażenie w przyłącza USB, przewoźnik ATC Esercizio S.p.A. wybrał z szerokiej oferty producenta najnowocześniejsze rozwiązania ADAS (Advanced Driver Assistance System), wspierające pracę kierowcy i bezpieczną jazdę. Większą widoczność dla kierowcy zapewnią kamery zamiast lusterek bocznych, przekazujące obraz na ekrany wewnątrz pojazdu. Nowatorska konstrukcja urządzenia MirrorEye pozwala – wśród wielu innych zalet – zmniejszyć szerokość pojazdu, co będzie miało ogromne znacznie na wąskich i ciasnych ulicach La Spezia.

Oprogramowanie do zarządzania flotą


Jak dodaje Solaris, zarządzanie flotą i monitorowanie pojazdów na trasach w La Spezia będzie możliwe dzięki rozwiązaniu eSConnect. Profesjonalne oprogramowanie eSConnect to wieloaspektowe narzędzie, które umożliwia sprawne zarządzanie flotą autobusów elektrycznych i optymalne jej wykorzystanie, jak również precyzyjny instrument diagnostyczny, usprawniający i wspierający możliwości serwisowe. Co więcej, przewoźnik zdecydował o doposażeniu pojazdów w system liczenia pasażerów zintegrowany zarówno z systemem tablic kierunkowych oraz systemem wsparcia kierowcy. System ten na bieżąco pokazuje – zarówno kierowcy, jak i pasażerom na tablicach kierunkowych – aktualną liczbę wolnych miejsc w trolejbusie.

To nie pierwsze Trollino, które zostaną dostarczone do La Spezia. W 2013 roku firma przekazała temu samemu przewoźnikowi – ATC Esercizio S.p.A – 8 sztuk trolejbusów. Po ulicach włoskich miast jeździ łącznie 130 Trollino, a spotkać je można w Anconie, Bolonii, Cagliari, Mediolanie, Modernie, Neapolu, Parmie, Rzymie oraz San Remo.

Linia Trollino została zainicjowana przez firmę Solaris 20 lat temu, w 2001 roku. Dwa lata później, w 2003 roku, premierę miał pierwszy trolejbus wyposażony w baterie, umożliwiające jazdę bez przyłączenia do sieci trakcyjnej. Aktualnie, Solarisy Trollino o długości 12, 18 i 24 metrów, zostały dostarczone już do 56 miast w liczbie 1700 egzemplarzy. Wśród największych zrealizowanych kontraktów można wymienić dostawy do Kowna (85 x Trollino 12) oraz do Mediolanu (80 x Trollino 18) - podsumowuje producent.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5