Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Koleje Małopolskie wybrały przewoźnika dla linii dowozowych

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2020-04-29 12:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Koleje Małopolskie wybrały przewoźnika dla linii dowozowych
Fot. Koleje Małopolskie
Małopolska spółka kolejowa wybrała przewoźnika, który obsłuży połączenia na czterech autobusowych liniach dowożących pasażerów do pociągów oznaczanych jako ALD. Chodzi tu o trasy wybiegające z Wieliczki do mniejszych miejscowości. Na liniach kursować ma łącznie sześć autobusów – wszystkie niskopodłogowe lub przynajmniej niskowejściowe i co najwyżej dwunastoletnie.

Przedmiotem przetargu jest obsługa linii dowozowych w Wieliczce:B1 Świątniki Górne – Byszyce – Wieliczka, R1 Świątniki Górne – Grajów – Wieliczka, D1 Świątniki Górne – Hucisko – Wieliczka i S1 Wrząsowice – Wieliczka. Przesiadka do pociągów ma odbywać się na przystanku Wieliczka Rynek Kopalnia. Wszystkie te połączenia funkcjonują już obecnie.

Przewoźnik ma wykonywać przewozy trzema autobusami niskopodłogowymi lub niskowejściowymi o pojemności minimum 50 miejsc (w tym 25 miejsc siedzących) i trzema o pojemności minimum 30 osób, w tym co najmniej 20 na miejscach siedzących. Dłuższe z pojazdów mają być nie starsze niż 12-letnie i nie krótsze niż 9,5 m. Mają też być klimatyzowane, a ich silniki muszą spełniać normę emisji spalin Euro IV lub wyższą. Co do krótszych autobusów zamawiający stawia nieco surowsze wymagania dotyczące wieku – mają być wyprodukowane nie wcześniej niż w roku 2011. Mają też spełniać bardziej restrykcyjne normy emisji spalin (Euro V). Tak samo jak pojazdy dłuższe, mają być klimatyzowane, a na ich wyposażeniu powinny znaleźć się elektroniczne tablice kierunkowe.

Kilka dni temu – 24 kwietnia – zamawiający rozstrzygnął postępowanie, wybierając ofertę firmy FUH Adam-Tours z Krakowa. Wykonawca zaproponował kwotę 1,981 mln zł brutto za całość, co przekłada się na cenę jednostkową za jeden km na poziomie 3,97 zł netto. Jednocześnie trzy oferty zostały odrzucone jako zawierające rażąco niską cenę.

Na razie, z uwagi na pandemię i niski popyt, połączenia w ramach ALD są wstrzymane.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Wieliczka z jedną ofertą na minibusy

Komunikacja

Wieliczka z jedną ofertą na minibusy

Witold Urbanowicz 07 listopada 2018

Wieliczka kupuje dwa małe autobusy

Komunikacja

Wieliczka kupuje dwa małe autobusy

Witold Urbanowicz 22 sierpnia 2018

Wieliczka będzie jeździła solarisami?

Komunikacja

Wieliczka będzie jeździła solarisami?

Witold Urbanowicz 18 maja 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5