Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Koleje Małopolskie uruchamiają kolejne linie autobusowe

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2022-06-23 17:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. pras. Kolej Małopolskie

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Koleje Małopolskie uruchamiają kolejne linie autobusowe
fot. KMŁ
Od 1 lipca Koleje Małopolskie uruchomią pięć nowych linii w ramach Autobusowych Linii Dowozowych: Olkusz – Krzeszowice (A10), Myślenice – Mszana Dolna (A11), Olkusz – Trzyciąż – Kraków (A12), Olkusz – Sułoszowa (A13), Czernichów – Kraków (A14), Bukowina Tatrzańska – Chochołów (A14).

Linia A10: Olkusz - Krzeszowice

Połączenie będzie zapewniało dowóz do i z stacji kolejowej w Krzeszowicach. W dni robocze autobusy wykonają 11 par kursów, w tym dwa przez miejscowość Paczółtowice. W soboty oraz niedziele i święta pojazdy pojawią się na przystankach 4 razy – w różnych porach dnia. Docelowo do obsługi linii skierowany zostanie fabrycznie nowy pojazd zamówiony przeze spółkę "Koleje Małopolskie".

Linia A11: Myślenice - Mszana Dolna


Linia kursować będzie we wszystkie dni tygodnia, realizując 4 pary kursów.

Linia A12: Olkusz - Trzyciąż - Kraków

Linia kursować będzie we wszystkie dni tygodnia realizując 4 pary kursów. Dodatkowo w ramach linii A13 realizowana będzie dodatkowa para kursu przez miejscowość Sułoszowa. Połączenie przez Sułoszową jest odpowiedzią na potrzeby mieszkańców powracających z Krakowa do swoich miejscowości.

Linia A14: Czernichów - Kraków

W dni robocze autobusy wykonają 8 par kursów. Rozkład jazdy zakłada cykliczność oraz połączenia, w których nie są realizowane kursy MPK. W soboty oraz niedziele i święta pojazdy pojawią się na przystankach 4 razy – w różnych porach dnia przy zachowaniu stałych czasów odjazdów. Docelowo do obsługi linii skierowany zostanie fabrycznie nowy pojazd zamówiony przez apółkę "Koleje Małopolskie".

Linia A15: Bukowina Tatrzańska - Chochołów

Pojazdy pojawią się na przystankach 4 razy – w różnych porach dnia przy zachowaniu stałych czasów odjazdów. Docelowo do obsługi linii skierowany zostanie fabrycznie nowy pojazd zamówiony przez Spółkę "Koleje Małopolskie".

Wszystkie rozkłady tutaj.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5