Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Koleje Austriackie zmodernizują stację i zrobią miejsce na nową dzielnicę pod Wiedniem

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2021-01-31 08:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Koleje Austriackie zmodernizują stację i zrobią miejsce na nową dzielnicę pod Wiedniem
mat. OBB
Jak zapowiadają Koleje Austriackie (OBB), modernizacja stacji Unter Purkersdorf pod Wiedniem zwolni obszar o powierzchni około 10 000 m², zajmowany obecnie przez tory i bocznice. We współpracy z gminą Purkersdorf powstaje plan zagospodarowania terenu.

ÖBB, jako właściciel nieruchomości, i gmina Purkersdorf wspólnie tworzą koncepcję zagospodarowania terenów kolejowych. Koncepcja biura architektonicznego Pfeil w Purkersdorf pokazuje pierwsze spojrzenie na możliwy przyszły rozwój tego obszaru: w odległości spaceru, z bezpośrednim dostępem do nowego dworca kolejowego, mają powstać budynki o elastycznej użyteczności i wysokiej jakości. Nacisk kładziony jest na poprawę dostęności, a także zmniejszenie zależności od samochodu, co jest – jak podkeślają Koleje Austriackie – szczególnie ważne w dobe zmian klimatycznych.

Charakterystyczną cechą nowej zabudowy ma być jej delikatna kaskadowość – liczba pięter powinna wzrastać w kierunku torów na północy oraz w stronę dworca. Ma to sprzyjać ograniczeniu emisji hałasu.

– Projekt, który był przedmiotem dyskusji od dziesięcioleci, teraz staje się konkretny. W ścisłej współpracy z naszą grupą roboczą projektu, ÖBB rozważa możliwy sposób znalezienia zrównoważonego sposobu zagospodarowania. Razem postaramy się jak najlepiej sprostać przyszłym wymaganiom naszego miasta. Czy to budowa „inteligentnych biur”, obszarów do mieszkania z pomocą i / lub niedrogich mieszkań, czy dodatkowych grup przedszkolnych, to tylko kilka pomysłów – mówi Stefan Steinbichler, burmistrz Purkesdorfu.

¬– Modernizacja stacji stworzy wolną przestrzeń, na której powstanie przestrzeń mieszkalna, sklepy, usługi i tereny zielone. Teren położony bezpośrednio przy trasie zachodniej, co oznacza, że do ekologicznego pociągu można dojść pieszo – podkreśla Silvia Angelo, dyrektor zarządzająca ÖBB-Infrastruktur AG.

Koncepcja rozwoju obejmuje niedrogie formy zakwaterowania (dla młodych rodzin, ale także mobilnych seniorów) oraz mieszkania wspomagane dla osób starszych itp. Przewidziano też wielofunkcyjne sale dla mieszkańców i lokalnej społeczności. W przyszłości w nowej dzielnicy miasta znajdą się wysokiej jakości tereny zielone i place zabaw. Zachowane zostaną istniejące zielone tereny w okolicy i aleja na Bahnhofstrasse. Zielone wewnętrzne dziedzińce osiedla powinny być skierowane na południe i zachęcać do odpoczynku. W przyszłości cała dzielnica miasta ma być wolna od samochodów.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
W marcu rusza przebudowa stacji Ożarów Mazowiecki

Przestrzeń

W marcu rusza przebudowa stacji Ożarów Mazowiecki

Witold Urbanowicz 01 lutego 2021

COVID zatrzyma międzynarodowe pociągi w Europie?

Komunikacja

COVID zatrzyma międzynarodowe pociągi w Europie?

simetra 24 lutego 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5