Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Koleje Austriackie testują drewniane wiaty

Dalej Wstecz
Autor:

Artur Bogdanowicz

Data publikacji:
2021-07-27 11:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Koleje Austriackie testują drewniane wiaty
fot. OBB
Koleje Austriackie (ÖBB) realizują politykę zrównoważonego rozwoju – kolejnym krokiem w tym kierunku jest przebudowa dworca i stacji w Ternitz. W ramach projektu pilotażowego zastosowano tutaj drewno w konstrukcji dachów peronowych. Pierwszy z nich został ukończony, drugi jest w fazie finałowej.

– Chcemy bardziej skoncentrować się na zrównoważonych materiałach przy projektowaniu naszych stacji kolejowych i przystanków. Z jednej strony bierzemy pod uwagę kwestie środowiskowe, a jednocześnie osiągamy dalszą poprawę wizualną dla naszych klientów – podkreśla Erich Pirkl, dyrektor zarządzający ÖBB-Immobilienmanagement.

Drewniane dachy mają, zdaniem ÖBB, wiele zalet, również natury ekonomicznej. W porównaniu z kosztorysem konstrukcji metalowych oszczędności sięgają tutaj nawet 30%. Sam produkt pochodzi z Austrii, jest czysty, lekki i ekologiczny. Instalacja przygotowanych wcześniej płyt wiórowych (łącznie osiem dużych i sześć małych na każdym peronie) zajmuje średnio trzy dni. Dodatkowo można mówić też o walorach estetycznych, a wszelkie uszkodzenia są od razu widoczne i mogą być szybko usunięte.

ÖBB liczy, że konstrukcja zda egzamin, a wtedy wejdzie do stałego programu infrastruktury. Innym projektem pilotażowym jest projekt budowy dachów peronowych z bateriami fotowoltaicznymi.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5