Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Kolej miejska w Pradze będzie większa

Dalej Wstecz
Partner działu

Sultof

Data publikacji:
28-04-2021
Ostatnia modyfikacja:
30-03-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Kolej miejska w Pradze będzie większa
Fot. ms (zdjęcie ilustracyjne)
Rada miejska czeskiej Pragi zgodziła się na rozpisanie konkursu na aż 15-letnią obsługę dwóch nowych linii miejskiej kolei. Operator wybrany w drodze przetargu dostarczy siedem nowych zespołów trakcyjnych.

Konkurs ofert zapowiedziany przez radę miejską Pragi będzie dotyczyć dwóch linii. Po jednej z linii oznaczonej numerem S49 jeżdżą już spalinowe pociągi Arrivy na trasie Roztoky u Prahy –
Libeň – Hostivař. Druga linia – S61 – jest zupełnie nowa. Pasażerowie pojadą nią na trasie Vršovice –Zahradní Město – Depot Hostivař – Běchovice. W związku z otwarciem linii planuje się budowę trzech nowych przystanków w Pradze. Przetarg ma mieć miejsce w końcu lipca bieżącego roku, dotyczyć będzie 15-letniego okresu od grudnia 2024 roku.

Jak podaje portal zdopravy.cz, pociągi na obu liniach mają kursować co 30 minut w dni powszednie i co 60 minut w weekendy. W razie potrzeby miasto będzie mogło zwiększyć ich częstotliwość za odpowiednio wielkie pieniądze, lub wydłużyć ich kursowanie do dalszych miejscowości na liniach. Miasto szacuje, że w minimalnej opcji za działanie linii będzie płacić 250 milionów koron rocznie. To około 44 mln złotych każdego roku działania.

Miasto Praga zobowiąże nowych operatorów do kupna siedmiu elektrycznych jednostek trakcyjnych z 240 miejscami siedzącymi (a więc, zapewne – trójczłonowe, jednopokładowe). Mają być dwusystemowe, posiadać urządzenia ETCS i spełniać najnowsze warunki TSI. Przypomnijmy, że dwusystemowe ezt produkuje dla czeskiego operatora RegioJet polska Pesa.
Partner działu

Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5