Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

KM Łomianki kupuje autobusy

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2020-12-22 17:28
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

KM Łomianki kupuje autobusy
fot. BartekBD, lic. CC BY-SA 3.0 Wikimedia commons
Spółka komunalna Komunikacja Miejska Łomianki, obsługująca linie na zlecenie ZTM Warszawa, rozpisała przetarg na dostawy dwóch autobusów 12-metrowych. Na dostawy przewidziano siedem miesięcy.

Przedmiotem zamówienia jest dostawa dwóch fabrycznie nowych niskopodłogowych autobusów miejskich, o długości całkowitej 11,8 - 12,2 m, z drzwiami w układzie 2-2-2. W pełni niskopodłogowe pojazdy mają pomieścić min. 90 pasażerów (przy normie 6,7 osoby na m2). Weście wymagane jest na wysokości maks. 340 mm. Pojazdy mają być wyposażone w silnik diesla o mocy min. 190 kW, spełniający normę emisji spalin Euro 6. Autobusy mają być wyposażone i pomalowane zgodnie ze standardami i wymaganiami Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie. Wykonawca musi zapewnić kasowniki i monitoring oraz system zliczenia pasażerów.

Termin składania ofert mija 27 stycznia. Zamawiający nie określił warunków udziału w postępowaniu w zakresie zdolności technicznej lub zawodowej. O wyborze zdecydują cena (77%) oraz warunki techniczno-eksploatacyjne (23%). Pod uwagę brane będą podatność do napraw powypadkowych, zabezpieczenie antykorozyjne podwozia (preferowana stal odporna na korozję), spełnienie wymogów homologacji w zakresie wytrzymałości konstrukcji nośnej dużych pojazdów pasażerskich, spełnienie wymogów w odniesieniu do palności wnętrza, gwarancja na całość pojazdu, gwarancja na zewnętrzne powłoki lakiernicze. Na realizację zamówienia przeznaczono siedem miesięcy.

Będą to kolejne nowe pojazdy we flocie KM Łomianki. W marcu spółka podpisała z Solarisem umowę o wartości 2,55 mln zł na dostawy dwóch autobusów 12-metrowych. Komunikacja Miejska Łomianki obsługuje linie lokalne na terenie Łomianek oraz linie na zlecenie ZTM Warszawa.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Solaris z umową na dwa autobusy dla Łomianek

Komunikacja

Solaris z umową na dwa autobusy dla Łomianek

Witold Urbanowicz 31 marca 2020

Łomianki. Solaris pokonał Autosana, bo jest twardy

Prawo & Finanse

Łomianki. Solaris pokonał Autosana, bo jest twardy

Jakub Dybalski 05 marca 2020

Łomianki. Czy warszawskie barwy trafią na pojazdy Autosanu?

Komunikacja

Łomianki. Czy warszawskie barwy trafią na pojazdy Autosanu?

Jakub Dybalski 17 lutego 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5