Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Kleszczewo kupuje dziewięć autobusów

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-07-15 16:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Kleszczewo kupuje dziewięć autobusów
fot. Solaris
Podpoznańska Gmina Kleszczewo ogłosiła przetarg na dostawy dziewięciu nowych autobusów, w tym ośmiu klasy maxi i jednego klasy midi.

Przedmiotem zamówienia jest dostawa ośmiu nowych autobusów miejskich, o długości 11,8-12,2 m (maxi), a także jednego pojazdu o długości 9,5-10,6 m (midi). Pojazdy będą wykorzystywane do jazdy w ramach sieci ZTM Poznań.

Pojazd klasy midi ma pomieścić 75 pasażerów, w tym min. 21 na miejscach siedzących (w tym czterech dostępnych z poziomu niskiej podłogi). Przewidziano drzwi otwierane pneumatycznie na zewnątrz w układzie 2-2-0 lub 1-2-0. Pojazd ma być wyposażony w silnik spalinowy o mocy 180 kW. Autobusy klasy maxi mają pomieścić 90 podróżnych, w tym min. 34 na miejscach siedzących (z czego osiem będzie dostępnych z niskiej podłogi). Przewidziano drzwi w układzie 2-2-0 oraz silnik dieslowski o mocy 200 kW. Wymagane wyposażnie obejmuje także system liczenia pasażerów, klimatyzację, nagłośnienie, system informacji pasażerskiej, monitoring.

Termin składania ofert mija 22 sierpnia. W postępowaniu może brać udział wykonawca, który zrealizował w ostatnich trzech latach bądź realizuje umowę na dostawy nowych autobusów o łącznej wartości 6 mln zł brutto. O wyborze zdecydują cena (57%), właściwości techniczno-eksploatacyjne (17%), zużycie paliwa wg SORT3 (12%), a także warunki gwarancji i serwisu (14%). W kryterium technicznym pod uwagę brane będą liczba miejsc siedzących, 3-częściowa szyba czołowa, regulacja wysokości i nachylenia kolumny kierowniczej, liczba okien uchylnych w przestrzeni pasażerskiej, 3-częściowy zderzak przedni, certyfikat niepalności oraz podatność obsługowa poszycia bocznego.

Dwa pierwsze pojazdy klasy maxi mają zostać dostarczone w ciągu 210 dni od podpisania umowy. Kolejne cztery autobusy maxi – w ciągu 320 dni od zawarcia umowy, a pozostałe wozy – w terminie 420 dni.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Nysa po raz trzeci z przetargiem na dwa elektrobusy

Komunikacja

Nysa po raz trzeci z przetargiem na dwa elektrobusy

Jakub Dybalski 16 lipca 2019

Wałcz po raz czwarty kupuje dwa autobusy MAXI i trzy MIDI

Prawo & Finanse

Wałcz po raz czwarty kupuje dwa autobusy MAXI i trzy MIDI

Jakub Dybalski 05 lipca 2019

Opole. Solaris o włos przed MAN-em w przetargu na autobusy

Prawo & Finanse

Opole. Solaris o włos przed MAN-em w przetargu na autobusy

Jakub Dybalski 04 lipca 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5