Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Kładki na Warszawie Gdańskiej (nareszcie) otwarte

Dalej Wstecz
Autor:

inf. pras./red.

Data publikacji:
2021-09-21 16:20
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
RI

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Kładki na Warszawie Gdańskiej (nareszcie) otwarte
PKP PLK
Są już otwarte kładki z windami prowadzące na perony na stacji Warszawa Gdańska. Według wcześniejszych zapowiedzi miały być gotowe w połowie roku. Wcześniej dojście na stację ułatwiły schody ruchome z tunelu.

Komunikację w obszarze Warszawy Gdańskiej ułatwiają dwie zadaszone kładki. Zejścia na każdy z peronów są od strony wiaduktu drogowego na ul. Mickiewicza. Od zachodniej strony stacji kładka połączyła perony oraz ul. Kłopot z ul. Felińskiego. Jest również łatwiejsza komunikacja w obszarze dzielnic, przez które przebiega linia kolejowa. Przy przejściu zamontowano stojaki rowerowe.

Dostępność dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się zapewniają windy. Trzy dźwigi zostały zamontowane na wschodniej kładce od strony wiaduktu drogowego na ul. Mickiewicza. Kolejnych pięć na kładce zachodniej od strony ulic Kłopot i Felińskiego. Są informacje w języku Braille.

Na stacji Warszawa Gdańska od marca br. podróżni korzystają z schodów ruchomych prowadzących z przejścia podziemnego na wszystkie trzy perony.

Modernizacja stacji Warszawa Gdańska o wartości 63 mln zł jest realizowana w ramach projektu POIiŚ 5.1-13: „Prace na linii średnicowej w Warszawie na odcinku Warszawa Wschodnia - Warszawa Zachodnia". Projekt ubiega się o współfinansowanie ze środków POIiŚ do 85% wydatków kwalifikowanych.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
S-Bahn do lotniska Berlin-Brandenburg już jeździ

Przestrzeń

S-Bahn do lotniska Berlin-Brandenburg już jeździ

Rafał Dybiński 26 października 2020

Malezja chwali się projektami stacji KDP

Przestrzeń

Malezja chwali się projektami stacji KDP

Tomasz Kościelny 28 października 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5