Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Kilkanaście ofert na projekt przebudowy dworców Kołobrzeg i Łowicz Gł.

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2020-01-08 13:44
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Kilkanaście ofert na projekt przebudowy dworców Kołobrzeg i Łowicz Gł.
fot. Travelarz, lic. CC BY-SA 3.0 Wikimedia commons
PKP SA otworzyły oferty w przetargu na wykonanie dokumentacji projektowych dla przebudowy dworców Kołobrzeg i Łowicz Główny. Zamawiający nie może narzekać na ceny ofert. O każde z zadań ubiega się kilkanaście firm.

Jedno z zadań dotyczy wykonania projektu przebudowy dworca Łowicz Główny. Przewidziano kompleksową przebudowę obiektu z budową nowego dojścia do nowego tunelu PKP PLK i zmianą zagospodarowania części pomieszczeń. Zadaniem projektanta będzie też pełnienie nadzoru autorskiego nad późniejszą realizacją prac.

O zamówienie ubiega się aż 15 firm z ofertami od na kwoty od 378,7 tys. zł brutto do 1,415 mln zł brutto . Najtańszą ofertę złożyła łódzka pracownia Domagało Wnuk Architekci. W budżecie, określonym na kwotę 1,045 mln, zmieściło się 13 podmiotów.

Drugie zadanie dotyczy wykonania dokumentacji dla przebudowy dworca w Kołobrzegu. Zakres prac przewiduje kompleksową przebudowę dworca kolejowego Kołobrzeg wraz z zagospodarowaniem najbliższego otoczenia. Rozważona ma zostać także poczekalnia sezonowa do obsługi zwiększonego ruchu turystycznego. Ponadto przewidziano duże pomieszczenie na przechowalnię bagażu, a na piętrze i poddaszu mają zostać wygospodarowane pomieszczenia mieszkalne. Po uzgodnieniu z konserwatorem zabytków ma zostać przywrócona dawna forma kopuły nad wieżą zegarową.

Oferty złożyło 11 firm na kwoty od 227,6 tys. zł brutto do 1,661 mln zł brutto. Najtańszą ofertę złożyło Biuro Obsługi Inwestycji Krzysztof Niemyski z Gdańska. W budżecie określonym na kwotę 1,165 mln zł brutto zmieściło się osiem firm.

Jedynym kryterium wyboru w obydwu przypadkach jest cena. Niewykluczone jednak, że zamawiający nie będzie musiał zbadać, czy niektóre podmioty nie zaoferowały rażąco niskiej ceny. Dokumentacja wraz ze wszelkimi pozwoleniami ma być gotowa w ciągu 36 tygodni od zawarcia umowy.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
PKP SA z ofertami na remont dworca Jastrząb

Przestrzeń

PKP SA z ofertami na remont dworca Jastrząb

Witold Urbanowicz 08 stycznia 2020

Pięć ofert na remont dworca Kuźnica Białostocka

Przestrzeń

Pięć ofert na remont dworca Kuźnica Białostocka

Witold Urbanowicz 07 stycznia 2020

Dworzec w Opalenicy przejdzie remont. Powstaje dokumentacja

Przestrzeń

Dworzec w Opalenicy przejdzie remont. Powstaje dokumentacja

Witold Urbanowicz 03 stycznia 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5