Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Kijów zapowiada optymalizację rozkładu metra

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2021-04-08 13:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Kijów zapowiada optymalizację rozkładu metra
fot. Metro Kijowskie
Obecnie w Kijowie z komunikacji publicznej mogą korzystać wyłącznie pasażerowie posiadający odpowiednią przepustkę. W związku ze znaczącym spadkiem liczby podróżnych Metro Kijowskie zapowiada optymalizację rozkładów, by zmniejszyć straty.

Kijów, w związku z trudną sytuacją epidemiologiczną, znajduje się w czerwonej strefie. Od 5 kwietnia wprowadzono ograniczenia w korzystaniu z komunikacji publicznej. Przejazd jest możliwy na podstawie specjalnie wydanej przepustki, wydawanej dla pracowników tzw. infrastruktury krytycznej.

Jak informuje Metro Kijowskie, w poniedziałek 5 kwietnia z trzech linii metra skorzystało 152 tys. pasażerów, a we wtorek 6 kwietnia – 210 tys. podróżnych. Wcześniej, przed wprowadzeniem ograniczeń, z metra korzystało do 1 mln osób dziennie, a w 2019 r. – przed pandemią – 1,5 mln podróżnych.

Spadek liczby pasażerów przekłada się na mniejsze dochody. Dlatego też przedsiębiorstwo zapowiada dostosowanie rozkładów jazdy, by zoptymalizować koszty. „Przypomnijmy, że niedobór środków w okresie wprowadzonej w 2020 r. blokady wyniósł 621 mln hrywien (ok. 85 mln zł). Z budżetu stolicy przeznaczono środki na wypłaty wynagrodzeń, opłacenie energii elektrycznej i zapewnienie funkcjonowania przedsiębiorstwa” – informuje Metro Kijowskie. W zeszłym roku w czasie I fali pandemii metro nie funkcjonowało przez 69 dni.

Obecne ograniczenia mają na razie potrwać do 16 kwietnia.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Kijów: Transport publiczny tylko ze specjalną przepustką

Prawo & Finanse

Kijów: Transport publiczny tylko ze specjalną przepustką

Witold Urbanowicz 06 kwietnia 2021

Metro Kijowskie podąża za Zachodem. Zegary do przyjazdu pociągów

Przestrzeń

Metro Kijowskie podąża za Zachodem. Zegary do przyjazdu pociągów

Witold Urbanowicz 08 stycznia 2021

Kijów kupuje nowe pociągi metra

Przestrzeń

Kijów kupuje nowe pociągi metra

Witold Urbanowicz 07 stycznia 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5