Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Kijów wydłuży metro. Rusza przetarg

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2018-09-11 14:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Kijów wydłuży metro. Rusza przetarg
mat. prasowest. Prospekt Prawdy
Metro w Kijowie ogłosiło ponowny przetarg na budowę pierwszego etapu przedłużenia linii Syrećko-Peczerśkiej na północ. Realizacja odcinka z dwiema nowymi stacjami zakończy się w 2021 r.

Przedmiotem powtórzonego przetargu jest wydłużenie linii Syrećko-Peczerśkiej w kierunku północnym, w stronę osiedla Wynohradar, wraz z budową zajezdni. Pierwszy etap zakłada budowę stacji Mostyćka i Prospekt Prawdy oraz przygotowanie przyszłego odgałęzienia do stacji Wynohradar.

Termin składania wniosków mija 11 października 2018 r., a aukcja elektroniczna odbędzie się 16 listopada 2018 r. Jedynym kryterium wyboru będzie cena. Kijowskie Metro szacuje wartość projektu na blisko 6 mld hrywien, czyli ok. 800 mln zł. Zamawiający liczy na udział chińskich firm, które wcześniej wstępnie wyrażały zainteresowanie udziałem w projekcie rozbudowy kijowskiego metra. Na realizację przeznaczono 36 miesięcy. Zamawiający zakłada, że prace skończą się do 1 listopada 2021 r.


Stacja Mostyćka, mat. prasowe

Pierwsza linia kijowskiego metra ruszyła w 1960 r. W tej chwili system składa się z trzech linii o łącznej długości blisko 70 km i 52 stacji. Ostatnie przedłużenie otwarto w 2013 r. W 1993 r. ruszyły nieskończone do dziś prace przy budowie mostu Podolskiego, którym ma prowadzić czwarta linia metra.


mat. Metro w Kijowie

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Kijów: Niebezpieczny nielegalny handel w metrze

Komunikacja

Kijów: Niebezpieczny nielegalny handel w metrze

Kasper Fiszer 24 stycznia 2016

Kijowskie metro dekomunizuje się

Przestrzeń

Kijowskie metro dekomunizuje się

Witold Urbanowicz 29 sierpnia 2015

Kijów: Metro w sercu konfliktu

Prawo & Finanse

Kijów: Metro w sercu konfliktu

Witold Urbanowicz 19 lutego 2014

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5