Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Kijów: Wejście do metra uszkodzone podczas ostrzału

Dalej Wstecz
Data publikacji:
15-03-2022
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

Nie ustaje ostrzał Kijowa. Wczoraj (14 marca) zniszczony został trolejbus, a dzisiaj – wejście do metra. Pomimo tego ruch pociągów odbywa się dalej, choć – jak we wcześniejszych dniach – z dużymi ograniczeniami.

Jak poinformowało dziś (15 marca) Metro Kijowskie, w wyniku fali uderzeniowej po wybuchu uszkodzona została fasada pawilonu wejściowego i pomieszczenia służbowe na stacji Łukjaniwśka na zielonej linii. Pociągi przejeżdżają przez stację bez zatrzymania. Nie ma informacji o rannych i ofiarach.

Wczoraj (14 marca) ułamki rakiety spadły na ulicę w dzielnicy Kureniowka na ul. Kyryliwśkiej. Uszkodzone zostały kamienica oraz stojący na ulicy trolejbus, na szczęście bez pasażerów. Zniszczony trolejbus to pojazd nr 3072 serii Kiew-12.03, wyprodukowany przez firmę Awiant – filię Antonowa. Pojazd najpewniej został ustawiony jako barykada. Jedna osoba zginęła, a sześć zostało rannych.

Metro w Kijowie jeździ obecnie w godz. 8-19. Ruch pociągów odbywa się w ograniczonym zakresie. Na czerwonej linii pociągi jeżdżą od stacji Szulawska do stacji Uniwersytet. Na niebieskiej linii pociągi kursują od stacji Teremki do stacji Herojiw Dnipra bez zatrzymywania się na stacjach przesiadkowych Majdan Nezałeżnosti i Płoszcza Lwa Tołstoho. Na zielonej linii pociągi kursują od stacji Syreć do stacji Wydubyczi oraz od stacji Sławutycz do stacji Czerwonyj chutir. Pociągi nie zatrzymują się na stacjach Łukjaniwśka, Zołoti worota, Pałac sportu i Kłowśka. Oba metromosty są zamknięte, nie ma możliwości przesiadki między liniami. Pociągi kursują co ok. 40 minut.

Od godz. 20:00 w dn. 15 marca do godz. 7:00 w dn. 17 marca zapowiedziano godzinę policyjną.

Schemat ruchu w metrze, stan na 15 marca

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

W okupowanym Mariupolu ruszyły tramwaje

Przestrzeń

W okupowanym Mariupolu ruszyły tramwaje

Witold Urbanowicz 08 maja 2023

Wojna a energetyka: Nie ma odwrotu od „zielonego” kursu

Prawo & Finanse

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

W okupowanym Mariupolu ruszyły tramwaje

Przestrzeń

W okupowanym Mariupolu ruszyły tramwaje

Witold Urbanowicz 08 maja 2023

Wojna a energetyka: Nie ma odwrotu od „zielonego” kursu

Prawo & Finanse

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5