Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Kijów kupuje 137 nowych trolejbusów

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2021-11-30 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Kijów kupuje 137 nowych trolejbusów
fot. MJ
Kyiwpastrans, przedsiębiorstwo obsługujące naziemną komunikację w Kijowie, rozpisało przetarg na dostawy 137 nowych trolejbusów dwóch długości z możliwością jazdy autonomicznej. Pojazdy mają zostać dostarczone do końca przyszłego roku.

Przetarg obejmuje dostawy łącznie 137 nowych i w pełni niskopodłogowych trolejbusów. Z tego 65 pojazdów mają stanowić pojazdy o długości min. 11,9 m oraz 72 pojazdy o długości min. 18,5 m.

Krótsze trolejbusy mają pomieścić min. 77 pasażerów, w tym 28 na miejscach siedzących. Moc silnika określono na min. 175 kW. Dłuższe trolejbusy mają pomieścić min. 145 podróżnych, z czego 40 na miejscach siedzących. Moc silników określono na 2x120 kW. W przypadku obu typów pojazdów wymagana jest możliwość jazdy autonomicznej na dystansie 20 km. Wejście do pojazdu wymagane jest na wysokości 340 mm. Pojazdy będą klimatyzowane oraz wyposażone wyświetlacze, system zapowiedzi, monitoring, system poboru opłat oraz liczenia pasażerów.

Termin składania ofert mija 30 grudnia. Jedynym kryterium wyboru jest cena. Zamawiający wycenił zakup na 1,619 mld hrywien brutto (ok. 246,8 mln zł). W trakcie aukcji, która rozpocznie się 4 lutego 2022 r., oferenci będą mogli proponować obniżkę ceny. Dostawy zaplanowano do końca grudnia 2022 r.

Równolegle trwa przetarg na dostawy 17 elektrobusów wraz z ładowarkami. O zamówienie starało się siedem podmiotów, ale do aukcji została dopuszczona jedynie firma TOW BIO (ТОВ "БІО"), która oferuje pojazdy chińskiej marki Skywell. Trwa rozpatrywanie odwołań.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Szykują się duże podwyżki w transporcie publicznym w Kijowie

Prawo & Finanse

Szykują się duże podwyżki w transporcie publicznym w Kijowie

Przemysław Farsewicz 22 maja 2021

Kijów: Transport publiczny tylko ze specjalną przepustką

Prawo & Finanse

Kijów: Transport publiczny tylko ze specjalną przepustką

Witold Urbanowicz 06 kwietnia 2021

Kijów: Na trasy wyjechało 15 nowych trolejbusów [zdjęcia]

Przestrzeń

Kijów: Na trasy wyjechało 15 nowych trolejbusów [zdjęcia]

Witold Urbanowicz 02 lutego 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5