Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Kijów budzi się do życia. Wraca komunikacja

Dalej Wstecz
Data publikacji:
28-02-2022
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Kijów budzi się do życia. Wraca komunikacja
fot. MJ
W Kijowie kończy się wydłużona godzina policyjna. Na ulice wraca komunikacja miejska, rusza ponownie metro, choć w bardzo ograniczonym zakresie. Stacje dalej jednak pełnią funkcję schronów.

W związku z nalotami i próbą ataku rosyjskich wojsk na Kijów w sobotę 26 lutego w godzinach porannych wstrzymano pracę metra, wcześniej też przestała jeździć komunikacja miejska. Wprowadzono godzinę policyjną od soboty 26 lutego od godz. 17:00 do poniedziałku 28 lutego do godz. 8:00. W tym czasie podziemne stacje, w tym te naprawdę głębokie, służyły jako schrony.

W poniedziałek 28 lutego Kijów powoli budzi się do życia. O godz. 8:00 otwarto sklepy i transport publiczny. Rusza też metro, ale pociągi mają kursować znacznie rzadziej niż zazwyczaj. – Na ogół noc była spokojna, doszło do kilku potyczek i bitew z grupami dywersyjnymi i rozpoznawczymi, ale tej nocy miasto było bardziej przygotowane do obrony. Dlatego, gdy wyjdziecie na miasto, zobaczycie fortyfikacje, jeże przeciwczołgowe i inne zabezpieczenia, które pojawiły się na ulicach Kijowa. W stolicy walki uliczne trwają niemal w każdej dzielnicy miasta. Dlatego wyjdźcie tylko w nagłych wypadkach – kiedy musicie kupić żywność lub lekarstwa – informuje Mykoła Poworoznik, zastępca Rady Miejskiej w Kijowie.

Ruch odbywa się jednak z dużymi ograniczeniami. Na czerwonej linii pociągi kursują od stacji Szulawska do stacji Uniwersytet. Na niebieskiej linii pociągi kursują od stacji Teremki do stacji Herojiw Dnipra bez zatrzymywania się na stacjach przesiadkowych Majdan Nezałeżnosti i Płoszcza Lwa Tołstoho. Na zielonej linii pociągi kursują od stacji Syreć do stacji Wydubyczi oraz od stacji Sławutycz do stacji Czerwonyj chutir. Pociągi nie zatrzymują się na stacjach Zołoti worota, Pałac sportu i Kłowśka. Oba metromosty są zamknięte, nie ma możliwości przesiadki między liniami. Pociągi kursują co ok. 40 minut.

Jeżeli chodzi o elektrotransport naziemny, wg informacji z godz. 12:30 czasu ukraińskiego, kursują linie tramwajowe 8К, 22К, 29К, 33А i trolejbusowe 45, 1, 11 i 12. Jeżdżą autobusy linii 2, 21, 35, 54, 73, 101, 51, 55, 114, 64, 69, 90, 118. Część linii kursuje przez most Południowy (most Patona jest zamknięty).
 
Dalej jednak zdarzają się alarmy przeciwlotnicze – jeden z nich wybrzmiał o godz. 8:43. Godzina policyjna, tak jak wcześniej, będzie obowiązywać w godz. 20-7.


Mat. Metro Kijowskie
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

W okupowanym Mariupolu ruszyły tramwaje

Przestrzeń

W okupowanym Mariupolu ruszyły tramwaje

Witold Urbanowicz 08 maja 2023

Wojna a energetyka: Nie ma odwrotu od „zielonego” kursu

Prawo & Finanse

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

W okupowanym Mariupolu ruszyły tramwaje

Przestrzeń

W okupowanym Mariupolu ruszyły tramwaje

Witold Urbanowicz 08 maja 2023

Wojna a energetyka: Nie ma odwrotu od „zielonego” kursu

Prawo & Finanse

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5