Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Kielecki spodek później. Koronawirus opóźnia prace na dworcu

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
21-05-2020
Ostatnia modyfikacja:
21-03-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa UM Kielce / inf. własna

Podziel się ze znajomymi:

W Kielcach trwa przebudowa charakterystycznego dworca autobusowego, który ma stać się centrum komunikacyjnym. Zrealizowano już 90% prac. Wiadomo już, że prace będą trwały dłużej.

Budowa centrum komunikacyjnego w Kielcach wkracza w końcową fazę. Gotowe są już zarówno mała i duża kopuła kieleckiego „spodka”. W środku trwają obecnie roboty wykończeniowe. Wykonano już ok. 90% zaplanowanych prac.

Początkowo planowano, by pierwsze autobusy odjechały z wyremontowanego dworca na początku sierpnia. W związku z obecną sytuacją – jak informuje Urząd Miasta – trzeba było wprowadzić zmiany w harmonogramie. Ze względu na pandemię koronawirusa, opóźniona została m.in. dostawa materiałów potrzebnych do budowy wyświetlaczy. Polski producent wciąż czeka na transport z Chin. Nie jest też wykluczone, że trzeba będzie poczekać dłużej na odbiór techniczny inwestycji.

Dworzec został uruchomiony w 1984 r. Obiekt w formie spodka stał się charakterystycznym elementem panoramy Kielc. Budynek wyróżnia się swoją okrągłą formą, a zwłaszcza kopułą z wypustkami (lampionami). Na uwagę zasługują też rozwiązania komunikacyjne – autobusy jeżdżą niemal bezkolizyjnie wokół budynku dworca, do którego pasażerowie dostają się za pomocą przejść podziemnych. Obiekt od 2011 r. jest wpisany do gminnej ewidencji zabytków. Przez lata istniało ryzyko, że obiekt zniknie z pejzażu miasta, gdyż prywatny właściciel chciał go zburzyć bądź obudować centrum handlowym. Obiekt od kwietnia 2016 r. jest własnością miasta.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5