Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Kielce wprowadzają przystanki na żądanie

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2022-06-15 15:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. pras. ZTM KIielce

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Kielce wprowadzają przystanki na żądanie
fot. ZTM Kielce
Od soboty 25 czerwca 2022 r. Kielce wprowadzają szereg zmian w komunikacji. Wprowadzone zostaną wakacyjne rozkłady jazdy. Istotną nowością w Kielcach będą przystanki na żądanie.

Dla wybranych linii komunikacyjnych zostaną wprowadzone wakacyjne rozkłady jazdy. Ze zmniejszoną częstotliwością będą kursowały autobusy linii 4, 8, 13, 30, 34, 35, 36, 46, 53, 102, 105 oraz 112. Autobusy pozostałych linii w tym podmiejskich będą kursowały bez zmian. Ponadto w wakacje nie będą kursowały autobusy studenckiej linii 104, która obsługuje m.in. Kampus UJK, a wybrane kursy autobusów linii 8 oraz 13 zostały skrócone do przystanku Żniwna (nie dojadą do Uniwersyteckiej UJK). Autobusy linii 105 będą kursowały tylko w dni robocze.

Ponadto w komunikacji miejskiej w Kielcach wprowadzony zostanie system przystanków „na żądanie”. W pierwszym etapie wytypowano 140 przystanków, które są najmniej wykorzystywane przez pasażerów. Zlokalizowane są one w Kielcach, przede wszystkim na obrzeżach miasta. Chodzi też przystanki na mało zabudowanych obszarach oraz na terenach przemysłowych (wykorzystanie w określonych porach dniach).

Na każdej tablicy z rozkładami jazdy zostanie umieszczona informacja „NA ŻĄDANIE”. Jest to biały napis na czerwonym tle. W rozkładzie jazdy konkretnej linii przed nazwą przystanku znajduje się oznaczenie (N/Ż) – np. (N/Ż) Krakowska Biesak. Takie samo oznaczenie dla pasażera będzie widoczne na tablicach koralikowych umieszczonych wewnątrz autobusów. Odpowiednia informacja będzie również dostępna w zapowiedzi głosowej przystanków.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Łódź: Kolejne zmiany w układzie linii

Komunikacja

Łódź: Kolejne zmiany w układzie linii

Roman Czubiński 02 października 2021

Łódź: Przystanki na żądanie znów działają

Komunikacja

Łódź: Przystanki na żądanie znów działają

Roman Czubiński 12 czerwca 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5