Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Mobilność

Kielce wdrożą inteligentny system transportowy dla 61 sygnalizacji

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2018-04-30 16:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Kielce wdrożą inteligentny system transportowy dla 61 sygnalizacji
fot. Lukas 3z, lic. GFDL Wikimedia commons
Kielce to kolejne miasto, które wdroży inteligentny system transportowy. System sterowania ruchem ma objąć 61 skrzyżowań i przejść. Przewidziano też wyposażenie 188 autobusów w urządzenia żądania priorytetu.

Miejski Zarząd Dróg w Kielcach prowadzi przetarg na wdrożenie inteligentnego systemu transportowego (ITS). Zadanie jest realizowane w formule projektuj i buduj. Jego celem jest bardziej efektywne wykorzystanie infrastruktury drogowej oraz skrócenie czasu przejazdu transportem zbiorowym. Inwestycja jest realizowana w ramach unijnego projektu „Rozwój komunikacji publicznej w Kielcach”.

Kielecki projekt zakłada m.in. budowę centrum zarządzania ruchem. System sterowania ruchem ma objąć 61 skrzyżowań i przejść. Przewidziano budowę sygnalizacji na jednym skrzyżowaniu, przebudowę geometrii i budowę przejazdów rowerowych na 19 skrzyżowaniach, przebudowę i dostosowanie sygnalizacji na 56 skrzyżowaniach, a także wyposażenie 188 pojazdów komunikacji zbiorowej w urządzenia żądania priorytetu. Sygnalizacje świetlne będą wyposażone w przyciski dla pieszych, natomiast rowerzystów będą wykrywać pętle indukcyjne. Powstanie też system informacji dla kierowców w postaci pięciu tablic oraz dwóch znaków o zmiennej treści.

Termin składania ofert mija 24 maja. O wyborze zadecydują cena (60%), okres gwarancji jakości (20%), doświadczenie kluczowego zespołu wykonawcy (10%), opis techniczny (5%) oraz wsparcie operatorskie w okresie gwarancji jakości (5%). Zamówienie ma zostać wykonane do końca sierpnia 2020 r.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Zduńska Wola wybiera Iveco

Komunikacja

Zduńska Wola wybiera Iveco

Witold Urbanowicz 30 kwietnia 2018

Kielce. Pieszym znów grozi kładka nad ulicą Solidarności

Przestrzeń

Kielce. Pieszym znów grozi kładka nad ulicą Solidarności

Jakub Dybalski 29 grudnia 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5