Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Kielce ponownie próbują kupić 25 hybryd

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-01-27 10:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Kielce ponownie próbują kupić 25 hybryd
fot. Lukas 3z, lic. CC BY-SA 4.0 Wikimedia commons
Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach ponownie rozpisał przetarg na dostawę 25 autobusów hybrydowych. Poprzedniego postępowania nie udało się skutecznie rozstrzygnąć, gdyż obie oferty przekraczały budżet zamawiającego.

To już drugie podejście przewoźnika do tematu zakupu hybryd. W poprzednim postępowaniu wpłynęły dwie oferty. Jedną z nich, opiewającą na 61,65 mln zł brutto, złożył Volvo, a drugą na kwotę 66,30 mln zł brutto przedstawił Solaris. Obie propozycje przekraczają założony budżet w wysokości 51,66 mln zł. W tej sytuacji ZTM postanowił unieważnić postępowanie i rozpisać nowe.

Przedmiotem nowego przetargu rozpisanego przez ZTM Kielce jest niezmiennie dostawa 25 hybryd o napędzie hybrydowym spalinowo-elektrycznym – dziesięciu wozów o dużej pojemności (długość ok. 18 metrów) i piętnastu o średniej pojemności (długość 12 metrów). Podstawowe wymagania co do pojazdów pozostają niezmienione jak w pierwszym przetargu.

Termin składania ofert mija 8 marca. Startujący muszą wykazać się należytym zrealizowaniem dostaw lub dostawy fabrycznie nowych autobusów komunikacji miejskiej spełniających normę czystości spalin Euro 6, na kwotę jednego zamówienia co najmniej 40 mln zł brutto. Zmieniły się kryteria oceny. Teraz o wyborze zdecydują cena (60%), rozwiązania techniczna dla autobusów przegubowych i solówek (po 14%), warunki serwisu i gwarancji (10%), a także zużycie energii i emisja CO2 (2%). Pod uwagę przy ocenie rozwiązań technicznych brane są m.in. materiał elementów konstrukcyjnych szkieletu podwozia i poszycia zewnętrznego (w obu przypadkach najbardziej punktowana jest stal nierdzewna), przednie zawieszenie, zastosowanie systemu EBS i systemu samogaszącego w komorze silnika, a także LED-owe oświetlenie na zewnątrz.

Termin i szacunkowa wartość zamówienia pozostają niezmienione. Pojazdy mają zostać dostarczone w terminie od 11 do 15 grudnia 2017 r. Szacunkową wartość zamówienia określono na 42,6 mln zł netto.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Pabianice: Rusza dialog techniczny na hybrydy

Komunikacja

Pabianice: Rusza dialog techniczny na hybrydy

Kasper Fiszer 11 stycznia 2017

Tomaszów Mazowiecki kupuje 25 hybryd

Komunikacja

Tomaszów Mazowiecki kupuje 25 hybryd

Witold Urbanowicz 27 grudnia 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5